Amanda Lear - poznajecie?

Pamiętacie piękną Amande Lear? Wokalistka zadebiutowała w 1975 roku, podbiła świat przebojem "Enigma (Give a Bit of Mmh to Me)" w 1978 i ciągle tworzy! Zobaczcie jak się zmieniła!

Amanda Lear jest francuską mega gwiazdą! To piosenkarka, prezenterka telewizyjna, malarka, aktorka, była modelka, autorka tekstów i pisarka. W czasach kiedy gwiazdom trudno ukryć nawet jeden zbędny kilogram, data urodzenia Amandy wziąć pozostaje zagadkowa, najprawdopodobniej jest to 18 listopada 1939 w Hongkongu lub 18 listopada 1950 w Saigon.

Swoją karierę rozpoczęła jako modelka jeszcze w latach 60. Szczyt popularności osiągnęła jednak jako piosenkarka pod koniec lat 70. dzięki takim przebojom jak "Tomorrow", "Queen of Chinatown", "Follow Me", "Enigma", "The Sphinx" czy "Fashion Pack". Była wówczas jedną z najpopularniejszych wykonawczyń muzyki disco w Europie:

W latach 80. zajęła się głównie pracą w telewizji, zwłaszcza we Włoszech, gdzie prowadziła wiele popularnych programów rozrywkowych. W kolejnych latach skupiła się na malarstwie, sporadycznie wydając nowe albumy.

O jej przyjaźni z Salvadorem Dali krążą legendy. Romansowała z Pablo Picasso, Brianem Jonesem z The Rolling Stones, Davidem Bowie czy Bryanem Ferry.

Amanda LearAmanda Lear Amanda Lear

Obecnie często pojawia się we włoskiej i francuskiej telewizji i nadal nagrywa. Dotąd sprzedała łącznie około 15-18 milionów płyt oraz około 25-30 milionów singli na całym świecie.

Najnowsze dziecko artystki to wydana wiosną 2011 singel i teledysk "Chinese Walk". Obecnie wokalistka promuje singiel "I don`t like disco", który możecie posłuchać poniżej.

Kiedyś królowa disco, teraz wykrzykuje światu, że tak naprawdę wcale go nie lubi..

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!