Rick nigdy nie odpuszcza!

Uroda nader chłopięca i ten głos... Rick Astley! Pamiętacie jeszcze tę postać, jego największe przeboje oraz to jak wyglądał? Usiądźcie wygodnie w fotelu i zobaczcie jak "Rick Roll" zmieniał się na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat!

Richard Paul Astley , urodził się 6 lutego 1966 r. w Newton-le-Willows w Angli. Nagrywał piosenki w klimacie dance pop . Na początku lat 80-tych śpiewał w grupie FBI. Następnie pracował w studio nagraniowym jako chłopak na posyłki. Czego by nie mówić, było to jednak studio, w którym nauczył się jak powstaje muzyka od kuchni, było to niezwykłe kompedium wiedzy.

Nagrał kilka kawałków, ale nikt nie wierzył, że to jest jego głos. Producenci byli przekonani, że taki wokal mogą posiadać jedynie czarnoskórzy wokaliści. Dziennikarze muzyczni uważali nawet, że Rick jest tylko przykrywką dla jakiegoś ciemnoskórego piosenkarza, który chce się wypromować w niekonwencjonalny sposób.

Wreszcie udało mu się zwrócić uwagę producenta nagrań i łowcy talentów Petera Watermana .W 1987 roku wydał swój debiutancki krążek Whenever You Need Somebody . Singiel "Never Gonna Give You Up" szybko stał się niezwykle popularny. Momentalnie podbił listy przebojów, pobijając nawet płytę Father Figure George'a Michaela . Według oficjalnej strony artysty album sprzedał się w nakładzie 15,2 mln egzemplarzy!

Posłuchajcie największego hitu Ricka Astleya - Never Gonna Give You Up

Kolejne przeboje, które zapewniły mu status super gwiazdy to m.in. "Together Forever" , "She Wants To Dance With Me" .

Swoją karierę przerwał nagle w 1993 roku , sprzedając łącznie 19 milionów płyt . Po latach tłumaczył, że chciał odpocząć od zgiełku popkultury oraz poświęcić się wychowaniu córki. Podobno odczuwał także lęk przed lataniem samolotami, co było sporą przeszkodą do koncertowania poza Wyspami Brytyjskimi.

Posłuchajcie kolejnego wielkiego hitu Ricka - "Together Forever"

W 2010 roku , po ponad 17 latach muzycznej ciszy Rick powrócił z nowym nagraniem. Piosenka "Lights Out" wielu byłym fanom nie przypadła do gustu, zarzucali jej i Rickowi zarazem, że jest to zbyt banalny i prosty utwór.

- Nie boję się, że będą się śmiali, bo wiem, że będą. Mam taką nadzieję. Nie chodzi tu o nabijanie się ze mnie, kiedy śpiewam Never Gonna Give You Up, ale o wspólne pośmianie się z tego wszystkiego. Bo ja potrafię już się z tego śmiać

Posłuchajcie ostatniego nagrania Ricka - "Lights Out"

Ciekawostką, której nie można pominąć jest fakt, że piosenka "Never gonna give you up" pod koniec pierwszej dekady XXI wieku stałą się fenomenem zwanym "Rick roll". Był to żart , który polegał na wysłaniu linka do piosenki wraz z teledyskiem, kiedy odbiorca oczekiwał czegoś zupełnie innego.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!