Niesłabnąca popularność Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk jest bez wątpienia żywą legendą polskiej muzyki rozrywkowej. To zaskakujące, że swoją karierę rozpoczął w 1963 roku, a jego piosenki nadal są tak bardzo popularne. W młodszych latach, artysta śpiewał w grupie Trubadurzy, jednak swój największy sukces odniósł jako solista. Prześledźmy twórczość wielkiego Krzysztofa Krawczyka!

"Co mi powiesz, jak Cię złapię?!" z udziałem Krzysztofa Krawczyka, do odsłuchania TUTAJ>>>

Krzysztof KrawczykKrzysztof Krawczyk Krzysztof Krawczyk

Muzyka Mojego Życia - posłuchajcie, jak Krzysztof Krawczyk opowiada o swoich muzycznych fascynacjach >>>

Krzysztof Krawczyk, wokalista, obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta, kompozytor. Jedna z największych gwiazd polskiej piosenki. Swoją karierę zaczynał w zespole Trubadurzy w latach 60. ubiegłego wieku. Był to jeden z popularniejszych polskich zespołów - wylansował wiele przebojów, m.in. "Znamy się tylko z widzenia".

TrubadurzyTrubadurzy Trubadurzy

W 1973 roku Krzysztof Krawczyk postanowił rozpocząć karierę solową i nagrał wraz z zespołem Ryszarda Poznakowskiego z Trubadurów płytę "Byłaś mi nadzieją" . To był okres jego wielkiej popularności, jako artysty solowego - w 1976 roku, aż 18 razy wystąpił w Sali Kongresowej przed kompletem publiczności. Dwa lata później zawojował opolską publiczność piosenką "Pogrążona we śnie Natalia".

Muzyk ma też na swoim koncie muzykę filmową. W wyniku współpracy z Jarosławem Kukulskim powstał utwór do filmu "Diabelskie szczęście".

Krzysztof KrawczykKrzysztof Krawczyk WOJCIECH SURDZIEL/Agencja Wyborcza.pl/WOJCIECH SURDZIEL/Agencja Wyborcza.pl

W latach 80. wokalista przebywał w USA, gdzie koncertował (m.in. w Las Vegas i Chicago) wydając w tym okresie płytę "From a Different Place" , która za oceanem cieszyła się wielką popularnością. Po powrocie do Polski jego kariera w ojczyźnie nabrała rozpędu. Piosenka "Ostatni raz zatańczysz ze mną" zdobyła II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na Przebój Roku, powstawały teledyski, m.in. do "Za Tobą pójdę jak na bal" . Wówczas Krzysztof Krawczyk nagrał też piosenkę kabaretową "Dziewczyny, które mam na myśli" do melodii przeboju Willie Nelsona i Julio Iglesiasa "To all the girls I loved before" w duecie z Bohdanem Smoleniem. Niestety poważny wypadek samochodowy zmusił muzyka do zawieszenia kariery.

Krzysztof Krawczyk ma też na swoim koncie duet z Goranem Bregovićem , z którym nagrał przebój "Mój przyjacielu" . Natomiast płyta "Bo marzę i śnię" jest owocem współpracy muzyka z kilkoma artystami polskiej sceny alternatywnej: Andrzejem Smolikiem, Maciejem Maleńczukiem i Adamem Nowakiem , liderem grupy "Raz dwa trzy". Płyta cieszyła się dużą popularnością, dlatego wiadomość o jego kolejnym albumie, nagranym we współpracy z polskimi wykonawcami, bardzo ucieszyła fanów. Wówczas do współpracy piosenkarz zaprosił m.in. Muńka Staszczyka (singiel pt. "Lekarze dusz") i Edytę Bartosiewicz , z którą zaśpiewał piosenkę "Trudno tak (razem być nam ze sobą...)" - utwór przez wiele miesięcy nie schodził z list przebojów:

 

W 2010 roku wydany został setny, jubileuszowy album w dorobku artysty, z jego największymi przebojami - nosi tytuł "Nigdy nie jest za późno" . Pochodzi z niego utwór nagrany wspólnie z Danielem Olbrychskim pt. "Z kobietami to różnie bywało".

Przypomnijmy wielki przebój wokalisty "Ostatni raz zatańczysz ze mną" :

 

Należy do najczęściej występujących polskich piosenkarzy. Koncertuje w wielu miastach w Polsce, ale także poza jej granicami, m.in. w Niemczech, USA, czy Skandynawii.

Krzysztof Krawczyk, wystąpi już 22 września na 15 Urodzinach Radia Złote Przeboje, gdzie po raz wykona swój premierowy utwór:

15 Urodziny Radia Złote Przeboje15 Urodziny Radia Złote Przeboje 15 Urodziny Radia Złote Przeboje

WIĘCEJ O URODZINACH RADIA ZŁOTE PRZEBOJE TUTAJ >>>>

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!