Fabryka przebojów zespołu Kombii!

Są nierozerwalnie związani z polską muzyką rozrywkową. Ich melodyjne przeboje potrafią zanucić i zaśpiewać chyba wszyscy mieszkańcy kraju nad Wisłą. We wczesnych latach '80 samozwańczo mianowali się Królami Życia. O kogo chodzi? Oczywiście o zespół Kombi, który pod przywództwem Grzegorza Skawińskiego gości już na polskiej scenie muzycznej od ponad ćwierćwiecza.

Grupa Kombi powstała na bazie zespołu Akcenty , założonego w latach 60. przez Sławomira Łosowskiego . W oryginalny skład zespołu wchodzili również: Grzegorz Skawiński , Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta . Początkowo grupa wykonywała muzykę blues rockową jednak od 1983 roku nagrywała utwory spod znaku synth popowego, będąc równocześnie alternatywą dla rosnącego w siłę ruchu punk rockowego. To właśnie z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy takie jak: "Słodkiego miłego życia ", "Nasze randez-vous " czy "Black and White ".

KombiKombi Kombi

Pierwszy koncert oficjalnie pod nazwą Kombi muzycy zagrali w sopockiej Operze Leśnej , w sierpniu 1976. Cztery lata później ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany po prostu "Kombi" i zawierał przeboje "Hotel twoich snów " i "Przytul mnie ". Rok później, gdy do grupy dołączył perkusista Jerzy Piotrowski, grupa wyruszyła na dużą zagraniczną trasę koncertową.

Kombi

Po kolejnym krążku - "Królowie życia", zespół otrzymuje od mediów status wielkiej gwiazdy.

Na XXI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zespół wielokrotnie bisował z piosenką "Słodkiego miłego życia" i zdobył nagrodę publiczności. Chwilę później zespół nawiązał współpracę z londyńską firmą Passion Records , czego efektem był występ na targach muzycznych w Cannes i nagranie anglojęzycznych wersji kilku piosenek. Kolejnym albumem pełnym hitów okazał się "Kombi 4" z nieśmiertelnymi "Nasze randez-vous " i "Black and White ".

Trzeba również zaznaczyć iż zespół Kombi należał do prekursorów nowych brzmień na polskiej scenie muzycznej. Na wspomnianym albumie "Kombi 4", po raz pierwszy wykorzystane zostały syntezatory Yamaha DX7 i TX7 , czy automat perkusyjny .

ZESPÓŁ KOMBII GOŚCIEM PROGRAMU "TO WŁAŚNIE MUZYKA" - POSŁUCHAJ!

białe kombibiałe kombi białe

Grupa zawiesiła działalność w 1992 roku, wydając jeszcze na pożegnanie kompilację "The best of Kombi", która zawierała nowe wersje znanych utworów. Do czasu ponownej reaktywacji zespołu w 2003 roku, najbardziej aktywnym muzycznie członkiem grupy stał się Grzegorz Skawiński. Oprócz solowych albumów stworzył on jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup muzycznych lat '90 - O.N.A. , która stała się równocześnie trampoliną do kariery jej wokalistki, Agnieszki Chylińskiej .

białe kombi

ZŁOTE PRZEBOJE NA WAKACJACH! - ZESPÓŁ KOMBII GWIAZDĄ KONCERTU W ŚLESINIE!

W 2003 roku doszło do kontrowersyjnej reaktywacji zespołu Kombi (jednak bez udziału jej założyciela Sławomira Łosowskiego) pod nazwą Kombii . Grupa prezentuje styl muzyczny, który jest kompromisem między kontynuacją synth popowego grania z elektrycznymi gitarami Skawińskiego. Zespół ma już na koncie cztery albumy, wśród których znalazł się wielki przebój "Pokolenie ".

KOmbiiKOmbii KOMBII

Ostatnio zespół nagrał singla promującego polską komedię "Wyjazd integracyjny", o tym samym tytule.

Obecnie lider grupy, Grzegorz Skawiński rozpoczął promowanie swojego najnowszego albumu "Me & my guitar" . Jednak możemy mieć pewność, że zespół Kombi/Kombii jeszcze nie raz przypomni o sobie i nagra przebój, który bez większych problemów podbije serca nowych pokoleń!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!