Totalne zaćmienie z Bonnie Tyler!

Jej głos zachwyca fanów już od ponad 40 lat! Ta niepozorna, niewysoka blondynka z charakterystyczną chrypką w latach 70. i 80. podbijała listy przebojów! Jak wyglądała jej droga do sławy? Dowiedzcie się już teraz!

Gaynor Hopkins , bo tak naprawdę nazywa się wokalistka, urodziła się 8 czerwca 1951 roku, w niewielkim miasteczku w Walii . Dzięki namowom rodziny wzięła udział w konkursie talentów, zajmując na nim drugie miejsce. Wtedy na dobre zaczęła się jej muzyczna kariera. Występowała w zespole The Dixies , później założyła własną grupę - Sherene and Imagination . Przez prawie 10 lat koncertowała po południowej Walii. Pewnego dnia usłyszał ją Roger Bell z wytwórni Chappell Music i tak narodziła się gwiazda - o nowym pseudonimie - Bonnie Tyler!

W 1976 roku Bonnie poddała się operacji gardła ! Jej tembr głosu stał się bardziej ochrypły, przez co niepowtarzalny i bardziej rozpoznawalny! W tym samym roku podbiła listy przebojów piosenką "Lost in France ". Dzięki rosnącej popularności Bonnie wystąpiła w programie "Top of the Pops"!

Debiutancka płyta "The World Starts Tonight" spotkała się z dużym uznaniem krytyków. Jednak to hit "It's a Heartache " okazał się strzałem w dziesiątkę! Był to jeden z największych przebojów w 1978 roku!

Dzięki kawałkowi "Total Eclipse of the Heart" Bonnie przeszła do historii! Jako jedyna Walijka zdobyła pierwsze miejsce na listach przebojów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i USA! Płyta, z której pochodzi ten utwór - "Faster Than The Speed of Night" otrzymała dwie nominacje do nagrody Grammy!

Przez kolejne lata ukazywały się następne płyty, składanki i duety z takimi artystami jak Mike Oldfield, Todd Rundgren czy Rick Wakeman. 2003 rok przyniósł krążek "Heart Strings ", na którym Bonnie prezentuje własne interpretacja swoich ulubionych wykonawców, a w nagraniach towarzyszy jej 76-osobowa orkiestra Filharmonii Praskiej!

Rok później ukazał się album "Simply Believe " z największymi przebojami piosenkarki! Bonnie zaczęła podbijać francuski rynki, a owocem tej popularności był duet z Kareen Antonn i ich wykonanie przeboju "Total Eclipse of the Heart" - po francusku, pod tytułem "Si Demain". Fani pokochali to wykonanie! Artystki zdecydowały się także na wspólne wykonanie "It's a Heartache" = "Si Tout S'arrete".

Kawałek "Holding out of hero "pojawił się na ścieżce dźwiękowej do "Shreka 2 "! Utwór mogliśmy także usłyszeć w reklamie polskiej telefonii komórkowej .

W 2005 roku ukazał się album "Wings ", na którym, po długiej przerwie, Bonnie zaprezentowała nowy, autorski materiał. W tym samym roku polska publiczność miała okazję posłuchać Bonnie na żywo! Wystąpiła na Festiwalu Piosenki w Sopocie !

Bonnie musiała polubić nasz kraj - 7 marca 2010 roku wystąpiła gościnnie w programie "Jaka to melodia ". Wydarzeniem ubiegłego roku był koncert wokalistki w Sali Kongresowej w Warszawie, 30 czerwca.

Kto wie, może jeszcze doczekamy się występu Bonnie w naszym kraju?! Nie mamy nic przeciwko temu!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!