Jak jedną piosenką zawojować listy przebojów? Odpowiada Aneka!

Kariera pochodzącej ze Szkocji Mary Sandeman, znanej jako Aneka, trwała krótko ale była za to niesamowicie intensywna. Postanowiliśmy przypomnieć Wam o niej, a zwłaszcza jednym charakterystycznym wykonaniu. Jakim? Dowiedzcie się już teraz!

Niewiele wiadomo o urodzonej w 1954 roku szkockiej wokalistce. Ale nie ma się czemu dziwić, w końcu jej światowa kariera trwała zaledwie 2 lata. Zaczęła się w 1981 roku kiedy Aneka nagrała album "Japanese Boy ". Tytułowy kawałek stał się prawdziwym hitem i podbijał listy przebojów! Przez 12 tygodni królował na brytyjskich notowaniach.

 

To był krótki epizod z muzyka pop. Płyta "Japanese Boy" była pierwszym i zarazem ostatnim wydaną przez Anekę albumem. Drugi utwór "Ooh Shooby Doo Doo Lang " niemal powtórzył sukces swojego poprzednika. Jednak Mary zdecydowała się porzucić pseudonim artystyczny i poświęciła się graniu tradycyjnego szkockiego folku.

 

Mary wielkiej kariery zrobić się nie udało ale przyznacie, że "Japanese Boy" to chwytliwy kawałek. Niestety nie mamy co liczyć na powrót wokalistki, która zbyt mocno zaangażowała się w swój rodzimy klimat. Skromne ożywienie wokół jej osoby nastąpiło w 2002 roku, kiedy "Japanese Boy" został umieszczony na soundtracku z gry "Grand Theft Auto: Vice City ".

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!