Giganci polskiego rocka - zespół Lady Pank!

Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół, który wydał ponad 20 płyt i ma na swoim koncie dziesiątki przebojów. Któż z nas nie zna hitów, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki?! Zespół Lady Pank jest gwiazdą najbliższego weekendu w Radiu Złote Przeboje!

Zespół Lady Pank powstał pod koniec 1981 roku. Został założony przez gitarzystę i kompozytora Jana Borysewicza oraz autora tekstów Andrzeja Mogielnickiego. Pierwszy utwór - "Mała Lady Punk" Jan Borysewicz nagrał razem z Wojciechem Bruślikiem i Andrzejem Dylewskim podczas sesji nagraniowej płyty "Układy" Izabeli Trojanowskiej.

Szczyt popularności Lady Pank przypadł na rok 1983, kiedy to zespół dał ponad 360 koncertów, a do zespołu dołączył wokalista Janusz Panasewicz. Pod koniec tego roku ukazuje się debiutancki album grupy pod tytułem "Lady Pank", na którym znalazły się takie utwory jak "Tańcz głupia tańcz", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku" czy "Wciąż bardziej obcy". Jest to początek wspaniałej, długiej i owocnej kariery zespołu!

Pod koniec roku 1985 zespół zaczął występy zagraniczne - w Wielkiej Brytanii, Finlandii, ZSRR, a także trzy tygodniową trasę koncertową po USA. O podboju Ameryki przez Lady Pank w polskich mediach było głośno. W Stanach został wydana płyta "Drop Everything" (odpowiednik "Lady Pank"), która była promowana singlem i teledyskiem "Minus Zero".

Niedługo potem w '88 Lady Pank na mocy włodarzy kultury zostało zawieszone po tym jak 1 czerwca we Wrocławiu podczas koncertu z okazji dnia dziecka pijany Borysewicz pokazał się w całej męskiej krasie. Zupełnie przypadkowo okładka albumu "LP3 - nigdy za wiele rokendrola!" autorstwa Mścisławskiego, którego promocja przypadała na czerwiec 1986 roku przedstawia ludzika ze zsuniętymi spodniami.

GRAZYNA MAKARA / AGENCJA GAZETA

Po małym kryzysie pod koniec lat '80 zespół wrócił na szczyty pełną parą za sprawą ballady "Zawsze tam gdzie ty". Utwór dało tytuł kolejnemu albumowi i zadecydowało o jego popularności, a sam album brzmiał nieco ciężej niż poprzednie płyty zespołu.

W lipcu 1991 roku zespół wystąpił podczas Trzech Dekad Rocka w Polsce, potem znów znalazł się w USA, gdzie ponownie zawiesił działalność. W tym czasie media lansowały kolejne przeboje grupy. Przerwa w działalności trwałą do 1994 roku.

Na kolejne spektakularne sukcesy grupy trzeba było cierpliwie czekać aż do 2004 roku gdy do radia trafiła piosenka "Stacja Warszawa" z płyty "Sexi-plexi".

10 lutego 2011 w radiu miała miejsce premiera nowego singla "Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą" do której został nakręcony rewelacyjny animowany teledysk. Utwór był zwiastunem nowej płyty "Maraton", która ukazała się 20 czerwca tego samego roku.

Przez cały weekend 14-15 kwietnia grupa Lady Pank będzie gwiazdą Radia Złote Przeboje! Przez cały weekend do usłyszenia na antenie Radia Złote Przeboje największe przeboje zespołu oraz ciekawostki dotyczące zespołu!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!