Joe Cocker gwiazdą weekendu w Radiu Złote Przeboje

Jeden z najbardziej charakterystycznych męskich głosów. Angielski piosenkarz muzyki rockowej i popowej Joe Cocker będzie królował już w ten weekend w Radiu Złote Przeboje.

Na scenie od ponad 50 lat , a nadal cieszy się nie mniejszą popularnością niż na początku swojej.Karierę muzyczną rozpoczynał w wieku 15 lat w zespole The Avengers swojego brata Victora. Do największych sukcesów zespołu wówczas należał występ jako support The Rolling Stones. Koncert zaowocował podpisaniem przez Cockera jako solisty kontraktu z ówczesną wytwórnią zespołu The Rolling Stones, Decca. Niestety, po tym jak jego debiutancki singel, "I'll Cry Instead" (cover The Bealtes), okazał się klapą, kontrakt został rozwiązany.

Efektem była pierwsza płyta, "With A Little Help From My Friends".

W 1969 roku Cocker wystąpił w słynnym amerykańskim programie telewizyjnym ", po którym posypały się propozycje koncertów w całych Stanach, między innymi zaproszenie na festiwal Woodstock, w sierpniu 1969 roku. Tam miało miejsce najsłynniejsze wykonanie utworu "With A Little Help From My Friends" Lennona i McCartneya.

Niestety po okresie sukcesów nadeszły gorsze czasy - Cocker popadł w narkotyki i alkohol.

Gdy w 1976 roku odbywał trasę koncertową po Australii, został aresztowany za posiadanie marihuany. Artysta wydawał albumy regularnie, jednak żadnemu z nich nie udało się odnieść sukcesu zbliżonego do tego z przełomu dekad lat 60. i 70.

Po ciezkim okresie, kiedy branża spisała go na straty, dzięki swojej żonie Pam, postanawia jeszcze raz podbić rynek muzyczny. Nagrywa wówczas album "A Luxury You Can Afford", który pozwolił mu wrócić na listy przebojów. Na kolejnych płytach wydanych w latach 80. znalazły się takie hity jak "Sweet Little Woman", "You Can Leave Your Hat On", czy "Unchain My Heart".

Lata 90. to olbrzymi sukces artysty, który zdobył ją dzięki płytom "Night Calls", "Have A Little Faith", "Organic".

We wrześniu 2004 roku na rynku europejskim ukazał się kolejny album Joe Cockera, zatytułowany "Heart And Soul". Natomiast prawie trzy lata później, w marcu 2007, artysta zaprezentował płytę "Hymn For My Soul". A jego ostatnie wydawnictwo to "Hard Knocks":

Joe Cocker i jego żona Pam są właścicielami 160-akrowej posiadłości w stanie Kolorado. Ogromny dom, przypominający dworek w brytyjskim stylu, nazwali "Mad Dog Ranch" na cześć albumu "Mad Dogs & Englishman" z 1970 roku. Będąc u szczytu sławy Joe Cocker nie zapomniał o trudnych początkach i  latach biedy. Razem z żoną Pam założył fundację Cocker Kids' Foundation, której celem jest rozwijanie odpowiedzialności i samodzielności wśród młodzieży.

Przez cały weekend, tylko w Radiu Złote Przeboje będziecie mogli posłuchać największych przebojów artysty, a także wygrać płytę Hard Knocks.

Słuchajcie Radia Złote Przeboje.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!