Boysbandy - wczoraj i dziś [cz. 2]

Dziś przypomnimy Wam historię The Beatles - pierwszego boysbandu w historii muzyki popularnej.

W 1960 roku niejaki John Lennon wraz ze Stuartem Sutcliffem zakładają zespół. W założeniu rockowy. Po kolei do grupy dołączają Paul McCartney , George Harrison i Ringo Starr (zastępuje on pierwszego perkusistę The Beatles Peta Besta).

W takim składzie chłopcy grywają w klubach. Miejscem, w którym występują najczęściej jest liverpoolski klub The Caven - dziś miejsce kultu fanów The Beatles. Kiedy nie udaje im się podpisać kontraktu płytowego menadżer Bryan Epstein doradza  chłopakom zmianę wizerunku. Niegrzeczni chłopcy, grający rocka wkładają garnitury. Przemianę tę wieńczy podpisanie kontraktu z EMI.

Ich pierwszy singiel "Please Plaase Me" staje się hitem, a popularność zespołu rośnie z miesiąca na miesiąc, z roku na roku. Tak jak i tłumy fanek. Dziewczyny mdleją, piszczą, ronią łzy, tulą do piersi podpisane płyty. Rozpoczyna się... beatlemania .

The Beatles dziś, jest zespołem kultowym i porównywanie go do Backstreet Boys czy N'sync nie ma sensu. Ale tych czterech młodych chłopaków w garniturach przetarło szlaki wszystkim późniejszych boysbandom . Na początku swojej drogi do sukcesu, The Beatles mieli za zadanie przede wszystkim wzbudzać emocje w nastoletnich fankach.

Możecie się o tym zresztą przekonać, oglądając nagrania z ich występu:

 

The Beatles rozpadło się w 1970 roku wraz z oficjalnym odejściem Paula McCartneya. Każdy z członków grupy rozpoczął wtedy solową karierę, idąc swoją własną odrębną drogą artystyczną.

Największym kultem otoczony jest John Lennon , który zmarł tragicznie postrzelony przez psychofana. W 2001 roku odszedł także George Harrison. Na szczęście, pozostali członkowie The Beatles czują się świetnie i nie zamierzają kończyć kariery muzycznej.

Paul McCartney i Ringo Starr doskonale radzą sobie na scenie. Wciąż koncertują i nagrywają. Ostatnio wystąpili razem z okazji 70 urodzin Ringo Starra .

Oto nagranie z tego koncertu:

 

Czy ktoś nie kocha Beatlesów?!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!