Weekend z zespołem De Mono!

Gwiazdą weekendu w Radiu Złote Przeboje jest zespół, który śpiewając "Kochać to nie znaczy, zawsze to samo" znalazł klucz do sukcesu na polskiej scenie muzycznej. Poznajcie historię zespołu De Mono!

Zespół powstał w '84 roku z inicjatywy gitarzysty Marka Kościkiewicza , basisty Piotra Kubiaczyka i perkusisty Dariusza Krupicza . Wtedy jeszcze pod nazwą Mono. Trzy lata później skrystalizował się skład, gdy do zespołu, przemianowanego na "De Mono" dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski , saksofonista Robert Chojnack i i wokalista - Andrzej Krzywy . W 1989 ukazała się debiutancka płyta grupy "Kochać inaczej" , która zdobyła szereg nagród i wyróżnień, a promujący ją utwór tytułowy stał się rodzimym klasykiem.

Kolejny album "Oh Yeah!" wydany w 1990 przyniósł hity "Moje miasto nocą" czy "Zostańmy sami" i umocnił zespół w czołówce polskiej sceny rockowej. W tym czasie grupa często koncertowała, także za granicą m.in. trasa po Stanach Zjednoczonych.

>>> POSŁUCHAJ: KRZYWY I KAYAH GODZĄ SIĘ NA ANTENIE RADIA ZŁOTE PRZEBOJE <<<

W 1991 zespół przeżył kryzys, który doprowadził do zawieszenia działalności, ale już rok później powrócił z nową porcją hitów! W tym czasie z grupy odszedł Perkowski, który związał się z T.Love . Już bez niego, De Mono nagrało swoją najpopularniejszą płytę "Stop" z przebojami: "Znów jesteś ze mną" , "Statki na niebie" i "Ostatni pocałunek" .

 

Niedługo później zespół zawiesił działalność, a jego członkowie poświęcili się karierom solowym . W taki sposób otrzymaliśmy płyty Kościkiewicza, Krzywego i Chojnackiego. Największą popularnością cieszyły się albumy tego ostatniego, których sprzedano ponad półtora miliona egzemplarzy !

Zespół przypomniał o sobie w 2001 roku nagrywając, na potrzeby programu Big Brother , piosenkę "Poznaj siebie", stanowiącą podkład muzyczny do czołówki.

 

Po reaktywacji De Mono, w nowym składzie, liderem został Andrzej Krzywy. Do grupy dołączyli: Zdzisław Zioło , Tomasz Banaś oraz Paweł Dampc , a w 2006 roku zespół po pięciu latach przerwy nagrał premierowy materiał pod tytułem "Siedem dni". Ostatnim albumem grupy jest "No Stress" z 2010 roku z singlowym "Póki na to czas".

Andrzej Krzywy był w międzyczasie jednym z prezenterów Radia Złote Przeboje i prowadził swój program: Krzywy Live z koncertowymi wersjami przebojów goszcząc w studiu czołowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

>>> ANDRZEJ KRZYWY W PROGRAMIE MARZENY ROGALSKIEJ <<<

Podczas weekendu z zespołem De Mono na antenie Radia Złote Przeboje, usłyszycie niezapomniane, złote przeboje grupy, ciekawostki na temat zespołu i archiwalne wywiady!

ZAPRASZAMY!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!