Królowa "euro disco" - Sandra

Pamiętacie Sandrę? W latach 80-tych była europejskim odpowiednikiem Madonny! Jesteście ciekawi jej historii? Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką, a jakie plany ma na siebie dzisiaj? Sandra to kolejna gwiazda disco, o której nie możecie zapomnieć, a która już 22 września wystąpi na 15 Urodzinach Radia Złote Przeboje!

>>>>CHCESZ BYĆ NA URODZINACH RADIA ZŁOTE PRZEBOJE?! SZCZEGÓŁY ZNAJDZIESZ TUTAJ <<<<

Sandra, czyli Sandra Ann Lauer urodziła się 18 maja 1962 roku w Niemczech. Przez 10 lat trenowała balet, uczyła się gry na gitarze, swój pierwszy singiel - "Andy mein Freund" , nagrała w wieku 12 lat! A wszystko dzięki udziałowi w konkursie młodych talentów.

 

W latach 1979-1984 występowała w zespole Arabesque , który największą popularność zdobył w kraju kwitnącej wiśni!

 

Po rozpadzie trio Arabesque w 1984 roku, Sandra postanowiła nagrać niemiecką wersję piosenki Alphaville "Big in Japan" pod nowym tytułem "Japan ist weit" . Niestety nie podbił on list przebojów, sprzedano zaledwie 125 egzemplarzy. Jednak to nie podcięło Sandrze skrzydeł! Już rok później zaczęła się jej prawdziwa, międzynarodowa kariera. Ludzie pokochali jej singiel - "Maria Magdalena" . Utwór zdobył pierwsze miejsce na listach przebojów w 21 krajach na całym świecie!

 

Wkrótce potem ukazał się jej debiutancki krążek "The Long Play" , a wraz z nim kolejny przebój "In the Heat of the Night" . Sandra wyruszyła w tournée promujące płytę. Z Niemiec przeniosła się do Londynu, pobierała lekcje śpiewu i nagrała singiel "Little Girl ", do którego teledysk został nakręcony we włoskiej krainie zakochanych - Wenecji!

 

"Na emigracji" Sandra nie próżnowała - w 1986 roku wydała płytę "Mirrors" , będącą kontynuacją brzmień z poprzedniego albumu. Pierwszym singlem zostało nagranie "Innocent Love" . Kolejne propozycje z tej płyty to taneczny przebój "Hi! Hi! Hi!" , ballada "Loreen" czy energiczna "Midnight Man" . Znalazł się tam także utwór "Don't Cry" , poruszający temat katastrofy w Czarnobylu.

 

Rok później ukazał się album "Ten on One (The Singles)" , który zawierał największe przeboje piosenkarki oraz dwa zupełnie nowe nagrania, w tym wielki przebój "Everlasting Love"! Ta piosenka została napisana 20 lat wcześniej i po raz pierwszy wykonana przez Roberta Knighta. Cover Sandry dotarł do Top 5 w wielu krajach, a jego anglojęzyczny remiks znalazł się na 45 miejscu na brytyjskiej liście przebojów... "Everlasting love" Sandra nagrała także w wersji romantycznej ballady.

 

W następnych latach Sandra wydała płyty "Into a Secret Land", "Paintings in Yellow", "Close to Seven" , "18 Greatest Hits" . Wszystkie zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez fanów! Co więcej "Into a Secret Land" jest uznawany za jeden z najlepszych w karierze Sandry! Najbardziej rozpoznawalne kawałki z tych krążków to: "Secret Land", "We'll Be Together","Around My Heart", "Hiroshima", "One More Night" czy "Don't Be Aggressive".

 

7 stycznia 1988 na Ibizie wyszła za mąż za Michaela Cretu ! Przez wiele lat był on producentem muzycznym Sandry i odpowiadał za jej największe sukcesy. Pod koniec lat 80-tych Michael utworzył zespół Enigma , w którym główny wokal należał do Sandry.

photos.lucywho.comphotos.lucywho.com photos.lucywho.com

Po niezbyt udanym singlu "I Need Love" w 1992 roku, Sandra zdecydowała się na kilkuletnią przerwę w karierze . W 1995 roku urodziła bliźnięta : Nikitę i Sebastiana i zajęła się wychowywaniem dzieci, od czasu do czasu pokazując się w telewizji czy biorąc udział w nagraniach Enigmy.

photos.lucywho.com

W 2002 roku Sandra powróciła z albumem "The Wheel of Time" , który okazał się dużym sukcesem. Ballada "Forever" , zdobyła uznanie fanów i stała się hitem. Po 4 latach Sandra powróciła na scenę z nagranym z DJ-em Bobo kawałkiem "Secrets of Love ".

W 2007 roku ukazała się płyta "The Art of Love" . Był to pierwszy album wyprodukowany bez udziału Michaela Cretu. Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu i rozpadło się po prawie 20 latach. Na krążku znalazła się przeróbka piosenki "All You Zombies" zespołu The Hooters, która została wydana w Polsce jako singel promocyjny album i stała się hitem. 24 sierpnia 2008 roku Sandra wystąpiła na festiwalu w Sopocie , w ramach koncertu poświęconego muzyce lat 80.

 

W 2009 roku Sandra wydała dwa albumy, ostatni "The Platinum Collection" to trzypłytowy zbiór podsumowujący całą dotychczasową karierę artystki! Czy jeszcze zdoła powrócić na wielką scenę? Miejmy nadzieję, że jeszcze o niej usłyszymy!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!