MacGyver efektów dźwiękowych. Zobacz, jak on to robi

Za każdym dźwiękiem, który słyszycie w kinie stoi on - Stefan Fraticelli, który wykorzystuje do swojej pracy hot-dogi i inne ciekawe przedmioty, o których byście nigdy nie pomyśleli.

Stefan jest jednym z najpopularniejszych artystów „foley” w Hollywood. Nazwa pochodzi od nazwiska mistrza efektów dźwiękowych Jacka Foleya. Metoda ta polega na odtworzeniu dźwięków dnia codziennego, które są dodawane do filmów, teledysków, reklam i innych materiałów wideo.

 

Dźwięki stworzone przez Stefana były między innymi wykorzystane w takich filmach jak „Poradnik pozytywnego myślenia”, „Obecność 2” , „Power Rangers” czy „Infiltrator”. Pracował również przy hitowych serialach „Prison Break” i „King of the Hill”.

Kocham „foley”, ponieważ jest to kreatywne, zabawne i efekty są natychmiastowe. Sprawia mi to ogromną frajdę.

Fraticelli jest nazywany MacGyverem efektów dźwiękowych. Potrafi dosłownie ze wszystkiego stworzyć coś pięknego. W swojej pracy wykorzystuje między innymi pory, peruki, grzebienie, paski skórzane, kamienie, hot-dogi, ciasta do pizzy, ugotowany makaron, marchewki i moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność. Jego kreatywność nie ma granic.

Jesteście pod wrażeniem? Bo my tak!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!