Queen i Adam Lambert w coverze Elvisa Presleya

Zespół złożył hołd królowi rock'n'rolla wykonując "Heartbreak Hotel" podczas ostatniego koncertu w Las Vegas. Zobaczcie nagranie.

W minioną sobotę 1 września 2018 roku zespół Queen i Adam Lambert rozpoczęli swoją trzytygodniową rezydenturę „The Crown Jewels” w Las Vegas. Zaśpiewali największe przeboje z repertuaru Freddiego Mercury'ego i zespołu Queen oraz specjalny „cover niespodziankę”.

Był nim utwór Elvisa Presleya z 1956 roku „Heartbreak Hotel”. Wykonali go w zupełnie nowej, rockowej aranżacji.

 

Adam Lambert dołączył do zespołu Queen w 2011 roku, kiedy brał udział w 8. edycji talent show „Idol”. Zajął wtedy drugie miejsce, jednak jego wykonanie „We Are The Champions” docenił sam Brian May i zaproponował mu współpracę. 

Tak w wywiadzie dla portalu "Yahoo" Brian May wspomina początki ich współpracy.

Chemia między nami była natychmiastowa. To tak jakbyśmy już byli razem w zespole. Było to bardzo dziwne uczucie. Adam przez jakiś czas nie mógł do nas oficjalnie dołączyć, ponieważ miał podpisany kontrakt z wytwórnią i musiał się z niego wywiązać. Zaprosiliśmy go, aby wystąpił z nami podczas gali MTV Europe Awards w 2011 roku. Od tamtego momentu wiedziałem, że to się uda. Adam był brakującym elementem układanki.

Zdradził również, jak Freddie mógłby zareagować na Adama:

Freddie by go zarówno kochał, jak i nienawidził. Oczywiście w pozytywnym sensie. Ponieważ Adam ma prawdziwy dar od Boga. Ma głos jeden na miliard. Nikt z kim wcześniej współpracowałem, nie miał takiej wysokiej skali. Ważna jest również pasja i chęć rozwijania swoich umiejętności. Adam to ma! To samo widziałem we Freddiem, gdy zaczynaliśmy naszą przygodę z muzyką.

2 listopada 2018 roku na ekrany kin trafi "Bohemian Rhapsody", w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera. W filmie zobaczymy historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. Jak zapowiadają producenci, nie zabraknie w nim historycznego koncertu na Wembley Stadium w Londynie pod szyldem "Live Aid 1985". W główną rolę wcielił się Remi Malek.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!