Andrzej Grabowski śpiewa "Polacy nic się nie stało" dla polskiej reprezentacji

Marcin Michałowski
11.09.2018 10:13
Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski (Youtube (kadr z filmu Andrzej Grabowski & Cedury - Polacy nic się nie stało))

W piątek 7 września 2018 roku odbył się mecz polskiej reprezentacji z Włochami, który zakończył się remisem. Andrzej Grabowski postanowił podnieść na duchu naszą drużynę i specjalnie dla nich zaśpiewał.

Piosenka „Polacy nic się nie stało” to kolejny singiel, który aktor nagrał we współpracy z zespołem Cedury. Wcześniej mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu między innymi takie utwory jak „Plaża, plaża, plaża” czy „Zróbmy Grilla”.

 

Andrzej Grabowski wokalnie udziela się nie od dzisiaj. Mogliśmy go usłyszeć po raz pierwszy w 2008 roku gościnnie na płycie "XXX-lecie Akustycznie" zespołu KSU w piosence "Po drugiej stronie drzwi".

W listopadzie 2010 ukazał się debiutancki album aktora zatytułowany "Mam prawo... czasami... banalnie". Za muzykę odpowiedzialni byli Marcin Lamch, Przemysław Pacan i Krzysztof Niedźwiedzki. Teksty na płytę napisali Jan Nowicki, Andrzej Poniedziałek i Krzysztof Nowak. Krążek dotarł na 36. miejsce zestawienia OLIS.

Cedury to duet producencko-kompozytorski w składzie Piotr Krakowski i Wojtek Klimczyk. Głównym założeniem duetu jest dobra piosenka z sensownym tekstem. Czerpiąc bogato z tradycji, są zarazem otwarci na nowe brzmienia. Pracują nad projektem z Andrzejem Grabowskim, którego zapowiedzią jest singiel "Plaża plaża plaża", oprócz tego tworząc też materiał dla zespołów Starszy Pan i Sztuczne Książki.
Wszystko wskazuje na to, że nie długo możemy spodziewać się nowego albumu Andrzeja Grabowskiego!

Jak oceniacie jego muzyczne dokonania?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!