Lenny Kravitz wystąpił u Jimmy'ego Fallona

Muzyk w The Tonight Show Jimmy'ego Fallona zaśpiewał singiel z nowej płyty, opowiedział o współpracy z Michaelem Jacksonem i dał prowadzącemu zagrać na harmonijce, którą podarował mu Bob Dylan.

"Raise Vibration" - jedenasty album studyjny Lenny’ego Kravitza ukazał się 7 września 2018 roku. Na płycie usłyszymy mieszanki kilku gatunków muzycznych - rock ‘n’ rolla, funku, bluesa i soulu. Najnowszy singiel “Low” to pulsująca, introspekcyjna kompozycja rozprawiająca się z uprzedzeniami na początku związków. Ta piosenka to funkowe rytmy połączone z instrumentami dętymi i smyczkowymi oraz z wielowarstwowymi wokalami wspartymi przez wielkiego Michaela Jacksona.

W miniony poniedziałek 17 września 2018 roku Lenny zaśpiewał „Low” na żywo w programie The Tonight Show Jimmy'ego Fallona. Zobaczcie wideo.

 

Podczas wywiadu Kravitz zdradził również, jak to się stało, że mógł uzyć głosu Michaela Jacksona w swoim utworze.

Pracowaliśmy z Michaelem lata temu. Napisałem i wyprodukowałem z nim piosenkę „Another day”. Kiedy ją tworzyłem, brzmiała tak, jakby była przeznaczona specjalnie dla Michaela. Ciągle słyszałem w niej jego głos. Chciałem, aby był obecny na mojej płycie.

Muzyk urodził się 26 maja 1964 roku w Brooklynie. Jest czterokrotnym laureatem nagród Grammy. Swoją przygodę z muzyką zaczynał w chłopięcym chórze kalifornijskim oraz występując w The Metropolitan Opera. Debiutancka płyta Kravitza "Let Love Rule" została wydana jesienią 1989 roku. Promowały ją między innymi single "Be" i "I Build This Garden For Us". 

Po fantastycznym koncercie zagranym w czerwcu w Krakowie Lenny Kravitz powraca do Polski. Artysta wystąpi 8 maja 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. 

Wybieracie się na koncert? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!