24 lata temu ukazał się album "Kylie Minogue"

19 września 1994 roku na półki sklepowe trafił piąty studyjny album Kylie Minogue. Przypomnijmy sobie przeboje, które go promowały.

Za produkcję płyty „Kylie Minogue” odpowiedzialni byli między innymi Brothers in Rhythm, M People, Farley and Heller, Jimmy Harry i Ronin. Muzycznie album reprezentował zmianę w stylu Kylie, która skłoniła się w stronę swingu, jazzu, house'a i muzyki techno. Krążek został bardzo dobrze oceniony przez krytyków, którzy docenili jej wokal i to, w jakim kierunku poszła artystka.

Wydawnictwo promowały trzy single. Pierwszym z nich był „Confide in Me”, który stał się jednym z największych hitów artystki. Aż przez pięć tygodni królował na szczycie australijskiej listy przebojów. Ciekawostką jest fakt, że utwór został napisany w zaledwie godzinę!

 

Drugi singiel „Put Yourself in My Place” nie radził sobie tak dobrze na listach przebojów. Dotarł jedynie na 11 miejsce zarówno w Australii, jak i Wielkiej Brytanii. Piosenka została napisana i wyprodukowana przez Jimmy'ego Harry'ego. Dużą popularnością cieszył się teledysk wyreżyserowany przez Kier McFarlane. Fabuła klipu była zainspirowana filmem „Barbarella" z 1968 roku.

 

Ostatnim singlem promującym album „Kylie Minogue” był utwór „Where Is the Feeling?”. Do współpracy przy klipie Kylie ponownie zaprosiła reżysera Keira McFarlane'a. Jak zdradziła artystka, podczas pisania tekstu odnalazła w sobie odwagę, aby mówić w swoich piosenkach o bardziej osobistych rzeczach. Co udowodniła na swojej kolejnej płycie "Impossible Princess" z 1997 roku. 

 

Kylie Minogue urodziła się 28 maja 1968 roku Melbourne. Piosenkarka ma na swoim koncie aż 15 studyjnych albumów. Ostatni "Golden" miał premierę 6 kwietnia 2018 roku. Promują go single "Dancing" i "Stop me from Falling". Krążek dotarł na pierwsze miejsca list przebojów w Wielkiej Brytanii i Australii. Gwiazda w 2018 roku obchodziła swoje 50. urodziny. Zobaczcie koniecznie nasze zestawienie, w którym przedstawiliśmy jej największe metamorfozy.

A Wy który album Kylie lubicie najbardziej? :) 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!