Telewizyjny debiut "Wannabe" Spice Girls

Girlsband wystąpił premierowo z pierwszym singlem w telewizji śniadaniowej w 1996 roku. Zobaczcie wideo.

Spice Girls były bezapelacyjnie najpopularniejszym girlsbandem lat 90. Na całym świecie sprzedały łącznie ponad 85 milionów płyt, co czyni je największym muzycznym fenomenem brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasu zespołu The Beatles. Zawdzięczamy im takie hity jak „Spice Your Life Up”, „Say You'll Be There”, „2 Become 1” czy „Wannabe”. Dzisiaj przypomnimy Wam właśnie ten ostatni i jego telewizyjny debiut, który miał miejsce w programie śniadaniowym w 1996 roku. Powspominajmy!

 

Singiel „Wannabe” był pierwszym utworem promującym debiutancki album zespołu "Spice". Sprzedał się na całym świecie w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy! Co ciekawe teledysk został nakręcony w jednym ujęciu bez żadnych cięć montażowych. Przedstawia on pięć szalonych dziewczyn, które wdzierają się do hotelu dla bogaczy i rozkręcają szaloną imprezę. Za reżyserię odpowiedzialny był Jhoan Camitz.

Brytyjski portal "The Sun" poinformował, że grupa Spice Girls powróci w tym samym składzie w 2018 roku. Artystki połączą siły, by wystąpić w specjalnym telewizyjnym show oraz nagrać album! W jednym z ostatnich wywiadów Mel B zdradziła u Jamesa Cordena, że zespół wyruszy niebawem w trasę koncertową, jednak bez Victorii Beckham. Koleżanki mają jednak nadzieję, że Posh Spice dołączy do nich, chociaż na kilka koncertów.

Dyskografię zespołu zamyka album "Forever" z 2000 roku. Girlsband po raz ostatni wystąpił w pełnym składzie w 2012 roku na ceremonii zamknięcia olimpiady w Londynie. 

 

Tęsknicie za Spice Girls? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!