26 lat temu zadebiutowało "Koło fortuny"

Tym teleturniejem w latach 90. żyła cala Polska. Dzisiaj 2 października 2018 roku z okazji 26. rocznicy emisji pierwszego odcinka powspominajmy, jak to kiedyś było!

"Koło fortuny" był pierwszym polskim teleturniejem opartym na zagranicznej licencji. Zadebiutował na antenie TVP2 2 października 1992 roku o godzinie 21:40. Zobaczcie fragment premierowego odcinka. 

 

Prowadzącym "Koło fortuny" był Wojciech Pijanowski - sumiasty wąs i donośny głos, zaś asystentką była przepiękna Magda Masny. To, wtedy przyjęło się powiedzenie "Magda pocałuj pana" - w taki sposób Wojciech Pijanowski prosił Magdę o złożenie gratulacji finaliście. Tak zawodnicy cieszyli się z największych wygranych.

 

W programie można było wygrać - na ówczesne czasy - bardzo cenne nagrody, min nowego Poloneza z pełnym bagażnikiem niespodzianek lub komplet przepięknych garnków, za którymi wzdychały wszystkie gospodynie domowe. 

Oglądalność teleturnieju w latach 90. sięgała 10 mln osób. Większość z nich oglądała "Koło fortuny" w nadziei, że na hasło " Magda, odsłoń" Magda rzeczywiście coś w końcu odsłoni.

Aktualnie program jest emitowany na antenie telewizji TVP2 od poniedziałku do piątko o godz. 16:00 i w weekendy o godz. 14:00. Prowadzącym jest piosenkarz Rafał Brzozowski, a jego asystentką Izebella Krzan. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!