"Africa" zespołu Toto w heavy metalowej odsłonie

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek. Takiej wersji się jednak nie spodziewaliśmy! Zobaczcie wideo.

Ten wielki hit bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Wcześniej mogliśmy usłyszeć go między innymi wykonanego na harfie, boso na fortepianie i w lekko stresującym wydaniu. Teraz przyszła kolej na dosyć niespotykaną przeróbkę. Za wszystko odpowiedzialny jest brytyjski muzyk Daniel Horvath, wokalista zespołu Woods od Trees. Przygotował przezabawną wersję w stylu heavy metalowym! Zobaczcie wideo i sami oceńcie, jak sobie poradził.

 

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta "Toto IV.", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Na początku lat 80. oglądałem wieczorne programy dokumentalne o strasznej sytuacji, jaka panowała w Afryce, o śmierci i głodzie. Te obrazy nie mogły opuścić mojej głowy. Próbowałem sobie wyobrazić, jakby to było żyć tam i co bym wtedy zrobił. Jest to bardzo wyjątkowa piosenka, która wiele dla nas znaczy.

Przypomnijmy sobie oryginał:

 

Ostatni album zespołu Toto „Toto XIV” miał premierę 20 marca 2015 roku. Płyta ukazała się 5 dni po śmierci basisty zespołu Mikego Porcaro, który przegrał długoletnią walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

Co powiecie na taką wersję? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!