Telewizyjny debiut Eltona Johna

Nagranie pochodzi z 1970 roku, czyli momentu w którym jego kariera nabrała tempa. Zobaczcie wideo.

W 1970 roku ukazał się drugi studyjny album Eltona Johna, na którym znalazła się piękna ballada „Your Song”. Był to niewątpliwie przełomowy moment w jego karierze, który na zawsze odmienił życie muzyka. W czeluściach internetu znaleźliśmy archiwalne nagranie jednego z pierwszych występów Eltona dla telewizji BBC z 22 maja 1970 roku. Wykonał wtedy wspominany wcześniej singiel „Your Song”.

 

Na początku 2018 roku Elton John ogłosił, że kończy swoją karierę i rusza w pożegnalną trasę koncertową. Artysta zawita również do Polski. Koncert odbędzie się 4 maja 2019 roku w Tauron Arenie w Krakowie

Takich smaczków w sieci jest zdecydowanie więcej. Zobaczcie koniecznie, jak swoje pierwsze kroki w świecie show biznesu stawiali między innymi Whitney Houston, Prince, U2 czy Backstreet Boys!

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida".

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!