Bracia Golec zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" po góralsku!

Fundacja Braci Golec z okazji święta odzyskania niepodległości przygotowała wyjątkowe wykonanie hymnu państwowego. Zobaczcie wideo.

Chcąc uroczyście uczcić 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Fundacja Braci Golec, postanowiła nagrać teledysk do "Mazurka Dąbrowskiego", w specjalnie zaaranżowanej góralskiej wersji. Klip został nagrany w Milówce, na zboczu Baraniej Góry, przez podopiecznych Fundacji Braci Golec, członków Związku Podhalan oddziału Górali Żywieckich, Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe w Milówce oraz przyjaciół i sympatyków Fundacji. Za realizacje filmu odpowiedzialny jest Rafał Zgud. Zobaczcie 

 

Już 11 listopada 2018 roku o godz 19:00 w Warszawie, odbędzie się premierowe wykonanie tej wersji hymnu, podczas koncertu Golec uOrkiestry na Krakowskim Przedmieściu.

W 1998 roku powstał jeden z najbardziej charakterystycznych, rozpoznawalnych i  przebojowych polskich zespołów. Choć droga na szczyt na samym początku nie była łatwa – jury festiwalu opolskiego nie poznało się na „Ścierniscu”, a rozgłośnie radiowe z rezerwą podeszły do „Lornetki” – to dziś ci muzycy stanowią o sile polskiej muzyki pop, którą prezentują oczywiście w odcieniach folku, jazzu czy rock and rolla.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!