"Bohemian Rhapsody" w wykonaniu animoji

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu Queen doczekała się już wielu przeróbek. W takim wydaniu jednak jej jeszcze nie słyszeliśmy!

Pomysłowy Youtuber Kevin Allgaier, stworzył wyjątkowy klip do piosenki „Bohemian Rhapsody”. Wykorzystał do tego animoji, czyli animowane emotikony, które naśladują nasze ruchy. W klipie w rolach głównych możemy zobaczyć pieska, liska, królika i indyka! Zgadnijcie, który ze zwierzaków wcielił się we Freddiego Mercury'ego! 

 


Długo wyczekiwany film „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera wejdzie na ekrany kin 2 listopada 2018 roku. Obraz będzie przedstawiał historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. Twórcy udostępnili kolejne wideo, w którym pokazują tym razem, jak Rami Malek przygotowywał się do roli Freddiego. 

24 października 2018 roku natomiast na półki sklepowe trafi płyta ze ścieżką dźwiękową. Znajdą się na niej nagrania z legendarnego koncertu „Live Aid” z 1985 roku. Takie jak „Bohemian Rhapsody”, „Radio Ga-Ga” czy „Don't Stop Me Now” oraz mniej znane lub niepublikowane wcześniej koncertowe wersje największych hitów zespołu Queen.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodsza siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł w wieku 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

Wybierzecie się do kina? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!