Hit "Africa" zespołu Toto wykonany na plastikowych rurkach....

Grupa studentów z uniwersytetu Cambridge przygotowała niesamowity cover jednego z największych przebojów zespołu Toto. Zobaczcie wideo.

„Africa” to zdecydowanie jeden z najczęściej przerabianych utworów! Słyszeliśmy już ten kawałek w wersji metalowej, zagrany boso na pianiniena harfie lub w lekko stresującej aranżacji. Grupa utalentowanych studentów The Harvard Undergraduate Drummers jest znana z instrumentalnych coverów. Tym razem wpadli na pomysł, aby wykonać przebój zespołu Toto na kolorowych rurkach, które są często wykorzystywane w edukacji przedszkolnej. Zobaczcie, co z tego wyszło.

 

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta "Toto IV.", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Na początku lat 80. oglądałem wieczorne programy dokumentalne o strasznej sytuacji, jaka panowała w Afryce, o śmierci i głodzie. Te obrazy nie mogły opuścić mojej głowy. Próbowałem sobie wyobrazić, jakby to było żyć tam i co bym wtedy zrobił. Jest to bardzo wyjątkowa piosenka, która wiele dla nas znaczy.

Przypomnijmy sobie oryginał:

 

W przyszłym roku zespół ponownie zagra dla polskich fanów "Africa”, „Rosanna”, „Hold the line” i wiele innych niezapomnianych przebojów usłyszymy 25 czerwca 2019 roku w sopockiej Operze Leśnej.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Ostatni album zespołu Toto „Toto XIV” miał premierę 20 marca 2015 roku. Płyta ukazała się 5 dni po śmierci basisty zespołu Mikego Porcaro, który przegrał długoletnią walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!