"Anielski chór" w coverze "Africa" zespołu Toto

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek. W takiej wersji jej jednak jeszcze nie słyszeliśmy. Zobaczcie wideo.

Wcześniej mogliśmy zobaczyć między innymi cover tego wielkiego hitu wykonany na harfie, boso na fortepianie czy w metalowej stylistyce. Teraz przyszła kolej na dosyć niespotykaną przeróbkę. Za wszystko odpowiedzialny jest utalentowany chór Angels City Chorale, który stworzył niesamowitą aranżację. Przy użyciu jednie palców udało im się odtworzyć dźwięki burzy jako wstęp do piosenki. Posłuchajcie koniecznie tego magicznego wykonania. 

 

Chór Angels City Chorale powstał w 1993 roku. Składa się ze 160 muzyków. Jak sami twierdzą ich zadanie jest proste. Chcą wywołać uśmiech na twarzach ludzi. W swoich wykonaniach łączą różne style i techniki, czego idealnym przykładem jest cover zespołu Toto.

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się kolejna płyta "Toto IV.", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Na początku lat 80. oglądałem wieczorne programy dokumentalne o strasznej sytuacji, jaka panowała w Afryce, o śmierci i głodzie. Te obrazy nie mogły opuścić mojej głowy. Próbowałem sobie wyobrazić, jakby to było żyć tam i co bym wtedy zrobił. Jest to bardzo wyjątkowa piosenka, która wiele dla nas znaczy.

W przyszłym roku zespół ponownie zagra dla polskich fanów. "Africa”, „Rosanna”, „Hold the line” i wiele innych niezapomnianych przebojów usłyszymy 25 czerwca 2019 roku w sopockiej Operze Leśnej.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Jak Wam się podoba takie wykonanie? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!