Mel B zdradziła kulisy wielkiego powrotu Spice Girls

W jednym z brytyjskich programów śniadaniowych Scary Spice, opowiedziała jak doszło do reaktywacji girlsbandu.

Na tę informację czekały miliony fanów na całym świecie. Teraz możemy oficjalnie potwierdzić – Spice Girls ruszają w trasę koncertową! Propozycję reaktywacji odrzuciła jedynie Victoria Beckham. Mel B w programie „Loose Women”, zdradziła, że ma nadzieję, że Posh Spice do nich jednak dołączy choćby na jeden koncert.

Przez ostatnie pięć, sześć miesięcy musiałyśmy trzymać język za zębami, a nie było to łatwe! Bardzo długo dogadywałyśmy wszystkie wszystkie szczegóły. Przygotowałyśmy wspaniałe show! Cieszę się, że możemy w końcu podzielić się tą informacją z naszymi fanami. Mamy nadzieję, że Victoria zrobi nam niespodziankę i z nami, jednak wystąpi. W tym momencie nie mogła podjąć takiej decyzji, ponieważ ma wiele innych zobowiązań, które ją w pełni pochłaniają. Wszystko się może zmienić i na to liczymy!

Spice Girls były bezapelacyjnie najpopularniejszym girlsbandem lat 90. Na całym świecie sprzedały łącznie ponad 85 milionów płyt, co czyni je największym muzycznym fenomenem brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasu zespołu The Beatles. Zawdzięczamy im takie hity jak „Spice Your Life Up”, „Say You'll Be There”, „2 Become 1” czy „Wannabe”.

W lutym 2018 roku doszło do sekretnego spotkania w domu Geri Halliwell, które zaaranżował Simon Fuller, były manager Spice Girls. Panie omawiały wówczas plany ewentualnego powrotu. Najmniej zainteresowana tym pomysłem okazała się Victoria Beckham, która ma ostatnio na głowie dużo obowiązków związanych z własną marką. 

Tak Posh Spice skomentowała informację o trasie koncertowej:

To bardzo wyjątkowy dzień dla moich kochanych przyjaciółek, ponieważ ruszają w trasę koncertową jako Spice Girls po raz pierwszy od naszego ostatniego występu w 2012 roku. Ja do nich niestety nie dołączę. Bycie częścią zespołu to bardzo ważna część mojego życia, której nigdy nie zapomnę. Życzę im dużo miłości i aby cieszyły się każdą chwilą z powrotu na scenę. Jestem pewna, że przygotują niesamowite show!

Terminarz trasy "Spice World" wygląda następująco:

1 czerwca 2019 roku - Manchester
3 czerwca 2019 roku - Coventry 
6 czerwca 2019 roku - Sunderland
8 czerwca 2019 roku - Edynburg
10 czerwca 2019 roku - Bristol
15 czerwca 2019 roku - Londyn 

Girlsband po raz ostatni wystąpił w pełnym składzie w 2012 roku na ceremonii zamknięcia olimpiady w Londynie.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!