Jak brzmi hit "My Heart Will Go On" zagrany na gitarze harfowej?

Jedna z najpopularniejszych piosenek filmowych doczekała się wyjątkowej przeróbki. Zobaczcie wideo.

Utalentowany Youtuber Jamie Dupuis nagrał cover Celine DionMy Heart Will Go On” z filmu „Titanic”. Wykorzystał do tego bardzo oryginalny instrument, 18-strunową gitarę harfową! Dzięki której utwór nabrał niesamowitego klimatu. Sami posłuchajcie i oceńcie!

 

Mówiąc o nietuzinkowych coverach, trudno nie wspomnieć o młodej harfistce, która zagrała przebój zespołu Toto na harfie. Sprawdźcie również koniecznie motyw z "Pulp Fiction" zagrany na gitarze... ołówkami.

Kanadyjczyk Jamie Dupuls jest gitarzystą, kompozytorem i producentem muzycznym. Szerszej widowni jest doskonale znany ze swojej autorskiej techniki gry na gitarze harfowej. Jego występy są bardzo energetyczne, a klimatyczne aranżacje największych przebojów przyciągają tłumy fanów. Jamie największą popularnością cieszy się, jednak w internecie. Tylko w serwisie Youtube jego filmy obejrzało ponad 30 milionów widzów!

My Heart Will Go On” pochodzi z wydanego w 1997 roku albumu Celine Dion „Let's Talk About Love”. Piosenka była skomponowana specjalnie na potrzeby filmu „Titanic”. Utwór został nagrodzony między innymi Oscarem w kategorii „Najlepsza oryginalna piosenka filmowa”, statuetką Grammy oraz Złotym Globem.

 

Celine Dion pracuje aktualnie nad nowym albumem, który ma okazać się prawdopodobnie jeszcze w 2018 roku. Jego przedsmakiem był singiel "Ashes", który znalazł się na ścieżce ćwiekowej do filmu "Deadpool 2".

Ostatni album piosenkarki "Encore un soir" ukazał się w 2016 roku.

Jak Wam się podoba takie wykonanie? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!