Freddie Mercury jako bobas. Zdjęcie trafiło na licytację

Na licytację charytatywną trafiło wyjątkowe zdjęcie przedstawiające malutkiego Freddiego.

Autorką fotografii, która trafiła na licytację, jest zmarła w 2016 roku matka Freddiego, Jer Bulsara. Pieniądze ze sprzedaży zdjęcia zostaną przeznaczone na fundację Mercury Phoenix Trust, której głównym celem jest walka z AIDS. Aktualna cena wynosi 2500 tys. funtów. Aukcja zakończy się 30 listopada 2018 roku.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 roku w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile. Od tamtego momentu ich życie odmieniło się na dobre.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. Artysta dopiero dzień przed śmiercią wydał specjalne oświadczenie, w którym wyznał, że choruje na AIDS.

Mimo że od śmierci Freddiego Mercury'ego minęło 26 lat, jego legenda jest nadal żywa. Elton John był jego bliskim przyjacielem. W swojej książce „Love is the Cure: On Life, Loss and the End of AIDS” podzielił się wzruszającymi szczegółami dotyczącymi ostatnich dni z życia Freddiego.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!