"Bohemian Rhapsody" w wykonaniu sprzętu komputerowego. To jest hit!

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu Queen doczekała się już wielu przeróbek. Takiej jeszcze na pewno nie widzieliście.

Polski informatyk i youtuber, Paweł Zadrożniak wpadł na genialny pomysł, aby wykorzystać dźwięki poszczególnych podzespołów komputerowych do stworzenia coverów muzycznych. Jego „orkiestra” składa się między innymi z 64 napędów dyskietek, ośmiu dysków twardych oraz dwóch skanerów. Przy ich użyciu nagrał własną wersję wielkiego hitu zespołu Queen „Bohemian Rhapsody”. Oglądając wideo, zwróćcie uwagę na wszystkie szczegóły. Wygląda to niesamowicie! Wideo ma już blisko 800 tysięcy wyświetleń.

 

Zastanawiacie się, jak to działa? Każde urządzenie, które posiada mechanizm z silnikiem, wytwarza dźwięki. Po podłączeniu ich do mikrokontrolera ATMega16 można uzyskać takie zaskakujące efekty. 

Film „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera bije aktualnie rekordy popularności na całym świecie. Obraz przedstawia historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. W rolach głównych oprócz niesamowitej kreacji Ramiego Maleka występują, Gwilym Lee, który gra Briana Maya, Ben Hardy wcielił się w Rogera Taylora, a Joe Mazzello jako basista John Deacon.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodsza siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

Prawda, że robi wrażenie? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!