Jak brzmi hit "Killer Queen" wykonany a cappella w kościele?

O tym, że głos Freddiego był jedyny w swoim rodzaju nie musimy chyba nikogo przekonywać, ale posłuchajcie koniecznie tego wykonania!

Zespół Queen ma na swoim koncie wiele hitów, ale to właśnie „Killer Queen”, był tym pierwszym, który w latach 70. pobijał listy przebojów. Posłuchajcie nietypowej wersji tego utworu, w której możemy usłyszeć jedynie nieziemski głos Freddiego w kościelnych murach.

 

Piosenka „Killer Queen” pochodzi z albumu „Sheer Heart Attack”, który ukazał się w 1974 roku. Przed jego wydaniem Queen był postrzegany przede wszystkim, jako grupa hard rockowa, ale to właśnie na tej płycie zespół zaczął eksperymentować z różnorodnymi muzycznymi stylami: music-hallem, heavy metalem, balladami, a nawet muzyką ragtime'ową. W tym czasie zespół Queen zaczął się oddalać od progresywnych kompozycji, które wypełniły ich dwa pierwsze albumy, w stronę muzyki bardziej przyjaznej rozgłośniom radiowym. Najlepszym przykładem na to jest singiel „Killer Queen”, ich pierwszy wielki przebój. Utwór dotarł do 2. miejsca na listach w Wielkiej Brytanii i 12. w Stanach Zjednoczonych. (według magazynu Billboard)

Film „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera bije aktualnie rekordy popularności na całym świecie. Obraz przedstawia historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. W rolach głównych oprócz niesamowitej kreacji Ramiego Maleka występują, Gwilym Lee, który gra Briana Maya, Ben Hardy wcielił się w Rogera Taylora, a Joe Mazzello jako basista John Deacon.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!