Teledysk do "Chelsea Rodgers" zapowiada winylowy powrót Prince'a

Utwór pochodzi z wydanego w 2007 roku albumu "Planet Earth".

W związku ze wznowieniem sprzedaży trzech pierwszych albumów Prince'a "Musicology", "3121" i "Planet Earth" w sieci pojawiły się nowe teledyski, promujące te wydawnictwa. Wśród nich zalazły się między innymi kontrowersyjny teledysk do piosenki “Cinnamon Girl”, pochodzący z "3121" klip do piosenki “Te Amo Corazón” oraz “Chelsea Rogers” z albumu "Planet Earth", do którego wideo możecie zobaczyć poniżej. 

 

Fizyczne wydania "Musicology", "3121" oraz "Planet Earth" to efekt historycznej umowy podpisanej pomiędzy The Prince Estate a SME / Legacy w czerwcu 2018 roku. W sierpniu 37 utworów zebranych pod patronatem The Prince Estate, jako "Prince Anthology: 1995-2010", zostało udostępnionych w najważniejszych serwisach cyfrowych.

Winylowe albumy Księcia wydane zostaną w kolekcjonerskich, limitowanych  wersjach na fioletowych krążkach.

Te trzy legendarne albumy oznaczały powrót Prince’a na szczyt mainstreamu, na pozycję, którą utrzymywał, łamiąc jednocześnie normy branżowe dotyczące marketingu, dystrybucji i koncertów.

Płyta "Musicology" (2004) zaowocowała dwiema Grammy Awards – Best Traditional R & B Vocal Performance oraz Best Rococ Vocal Performance – Male (“Call My Name”) – i uzyskała certyfikat podwójnej platyny RIAA.

Jednocześnie Prince był pionierem w branży, wprowadzając na rynek strategię marketingową i dystrybucyjną albumu polegającą na dołączeniu płyty, jako prezentu do biletu na koncerty z trasy “Musicology Live 2004ever”

Wydana w 2006 roku płyta "3121" stała się jego pierwszym albumem, który zadebiutował na szczycie listy Billboard 200.

Dla kolejnego albumu "Planet Earth" z 2007 roku Prince wprowadził kolejną odważną taktykę marketingu i dystrybucji, dołączając w Wielkiej Brytanii darmowe egzemplarze albumu do ogólnokrajowej gazety "The Mail".

Prince był bardzo utalentowanym muzykiem. W jednym z wywiadów przyznał, że nic nie sprawia mu większej radości i go tak nie uspokaja, jak gra na jego ulubionych instrumentach. Podczas swoich koncertach Prince grał na wszystkim, co mu wpadło w ręce. Trzeba przyznać, że wychodziło mu to bardzo dobrze. Opanował 27 instrumentów dlatego, gdy nagrywał płyty, mógł się obejść bez pomocy innych muzyków. 

Artysta zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. Do jego najważniejszych albumów  należą "Purple Rain", "1999", "Dirty Mind", "Sign O' The Times", "Controversy", "Lovesexy" i "Diamonds And Pearls". Artysta zdobył siedem nagród Grammy, Złoty Glob i Oscara za muzykę z filmu "Purpurowy deszcz". W 2004 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!