Tak Freddie Mercury świętował swoje 39. urodziny [WIDEO]

Freddie był specjalistą w organizowaniu najdzikszych imprez w historii muzyki. Zobaczcie, co się na nich działo.

Można śmiało powiedzieć, że 39. urodziny Freddiego wstrząsnęły Monachium. Artysta wynajął najbardziej luksusowy klub w mieście. Zażyczył sobie, aby każdy z zaproszonych gości był odpowiednio ubrany. Na przykład mężczyźni obowiązkowo musieli być przebrani w czarno-biały strój drag queen. Goście pojawili się również w ubraniach baletnic, a nawet przerośniętych trolli. Urodzinowa zabawa Freddiego trwała całe trzy tygodnie! Poniżej możecie zobaczyć wideo relację z tej kontrowersyjnej imprezy.

 

W ostatnim czasie piosenka ta zyskała drugie życie, dzięki filmowi „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera, który bije aktualnie rekordy popularności na całym świecie. Obraz przedstawia historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. W rolach głównych oprócz niesamowitej kreacji Ramiego Maleka występują, Gwilym Lee, który gra Briana Maya, Ben Hardy wcielił się w Rogera Taylora, a Joe Mazzello jako basista John Deacon.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!