Naśladowca Freddiego Mercury'ego wykonał "Bohemian Rhapsody". Jak mu poszło?

Marcin Michałowski
19.12.2018 08:08
Bohemian Rhapsody - Marc Martel (one-take)

Bohemian Rhapsody - Marc Martel (one-take) (Youtube (kadr z filmu Bohemian Rhapsody - Marc Martel (one-take)))

Internauci są zachwyceni talentem Marca Martela, który od kilku lat koncertuje z repertuarem zespołu Queen.

Marc Martel został jednym ze szczęśliwych zwycięzców konkursu, który zorganizował Roger Taylor. Dzięki wygranej przez sześć tygodni miał przyjemność występować z zespołem The Queen Extravaganza. Jego koncerty przyciągają tysiące fanów. Posłuchajcie jego wykonania kultowego „Bohemian Rhapsody”. Jak wiadomo ta piosenka nie należy do najłatwiejszych, a Martel poradził sobie z nią rewelacyjnie. Zresztą sami zobaczcie i oceńcie.

 

W 2011 roku Roger Taylor zorganizował konkurs na członków zespołu Queen Extravaganza. Bezkonkurencyjny okazał się Marc Martel, którego głos zachwycił miliony internautów. Aby wygrać, uczestnicy musieli nagrać wideo z wybranym przez siebie coverem z repertuaru zespołu Queen. Marc wybrał na swój casting utwór ”Somebody to Love”. W ciągu zaledwie kilku dni od publikacji jego filmik miał ponad milion wyświetleń. Zachwycił nie tylko internautów, ale i najważniejszą osobę, czyli Rogera Taylora, perkusistę zespołu Queen. Zobaczcie jego nagranie konkursowe.

 

Aktualnie jego występ na Youtube obejrzało ponad 16 milionów widzów.

Martel urodził się 16 października 1976 roku w Montrealu. Rodzice zaszczepili w nim miłość do muzyki już w dzieciństwie. Ma na swoim koncie współpracę z zespołem Downhere, z którym wydał 10 albumów. Ich drogi rozeszły się w 2011 roku, kiedy muzyk postawił na solową karierę. Jego debiutancki album pod tytułem „Impersonator” ukazał się 30 września 2014 roku.

Na początku 2018 roku Marc wydał epkę „My Way, Vol. 1”. Znalazło się na niej sześć coverów między innymi „Take On Me” grupy A-ha, „God Only Knows” The Beach Boys, „My Way” Franka Sinatry oraz oczywiście piosenka z repertuaru zespołu Queen „Don't Stop Me Now”.

Jak oceniacie jego talent? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!