Hit "Take On Me" w wykonaniu sprzętu komputerowego [WIDEO]

Grupa studentów z uniwersytetu Cambridge przygotowała niesamowity cover jednego z największych przebojów zespołu A-ha. Zobaczcie wideo.

Polski informatyk i YouTuber, Paweł Zadrożniak wpadł na genialny pomysł, aby wykorzystać dźwięki poszczególnych podzespołów komputerowych do stworzenia coverów muzycznych. Jego „orkiestra” składa się między innymi z 64 napędów dyskietek, ośmiu dysków twardych oraz dwóch skanerów. Przy ich użyciu nagrał własną wersję wielkiego hitu zespołu A-ha „Take On Me”. Oglądając wideo, zwróćcie uwagę na wszystkie szczegóły. Wygląda to niesamowicie! Wideo ma już blisko 800 tysięcy wyświetleń.

 

Zastanawiacie się, jak to działa? Każde urządzenie, które posiada mechanizm z silnikiem, wytwarza dźwięki. Po podłączeniu ich do mikrokontrolera ATMega16 można uzyskać takie zaskakujące efekty.

Pomimo że singiel „Take On Me” został nagrany w 1985 roku, co chwilę powraca do nas jak bumerang w różnych odsłonach. Pamiętacie słynny rysunkowy teledysk, który został wykorzystany do pokazania nowej aplikacji albo szalony taniec Spider-mana? Niespełna rok temu podczas koncertu „MTV Unplugged” zespół A-ha wykonał ten numer w wersji akustycznej, jeśli Wam to umknęło, koniecznie nadróbcie zaległości, bo warto!

Przypominamy, że zespół A-ha w przyszłym roku wyrusza w trasę koncertową i zagra ponownie dla polskich fanów. Koncert „A-ha play hunting high and low live” odbędzie się 18 listopada 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie.

Co myślicie o takim wykonaniu? :)

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!