Edyta Górniak zaśpiewała na żywo wielki hit Beyonce [WIDEO]

Marcin Michałowski
04.01.2019 13:25
Edyta Górniak

Edyta Górniak (Youtube (kadr z klipu Edyta Górniak zaśpiewała hit Beyonce podczas koncertu 'Miłość jest wszystkim'!))

Artystka wystąpiła podczas koncertu "Miłość jest wszystkim".

Koncert przyciągnął na gdańską Ołowiankę tysiące widzów. Wydarzenie promowało świąteczną komedię „Miłość jest wszystkim”, ale również Gdańsk, w którym toczy się akcja filmu. Edyta Górniak była jedną z gwiazd wieczoru. Diwa podczas swojego występu postanowiła zaśpiewać przebój z repertuaru BeyonceListen”. Zobaczcie, jak sobie z nim poradziła.

 

Na scenie tego wieczoru oprócz Edyty Górniak wystąpili Piotr Kupicha, Ania Rusowicz, Natalia Schroeder, Igor Herbut, Patricia Kazadi, Sebastian Karpiel-Bułecka, Ania Karwan, Blue Cafe oraz Ania Wyszkoni.

Edyta Górniak to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiej muzyki. Pierwsza artystka, której udało się podbić zachodnie rynki muzyczne. Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę "To nie ja" do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego konkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.

Artystka ma na swoim koncie sześć albumów, w tym ostatni „My”, który ukazał się w 2012 roku.

Jak oceniacie jej wykonanie? :) 

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!