Edyta Górniak zaśpiewała na żywo wielki hit Beyonce [WIDEO]

Artystka wystąpiła podczas koncertu "Miłość jest wszystkim".

Koncert przyciągnął na gdańską Ołowiankę tysiące widzów. Wydarzenie promowało świąteczną komedię „Miłość jest wszystkim”, ale również Gdańsk, w którym toczy się akcja filmu. Edyta Górniak była jedną z gwiazd wieczoru. Diwa podczas swojego występu postanowiła zaśpiewać przebój z repertuaru BeyonceListen”. Zobaczcie, jak sobie z nim poradziła.

 

Na scenie tego wieczoru oprócz Edyty Górniak wystąpili Piotr Kupicha, Ania Rusowicz, Natalia Schroeder, Igor Herbut, Patricia Kazadi, Sebastian Karpiel-Bułecka, Ania Karwan, Blue Cafe oraz Ania Wyszkoni.

Edyta Górniak to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiej muzyki. Pierwsza artystka, której udało się podbić zachodnie rynki muzyczne. Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę "To nie ja" do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego konkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.

Artystka ma na swoim koncie sześć albumów, w tym ostatni „My”, który ukazał się w 2012 roku.

Jak oceniacie jej wykonanie? :) 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!