Na pustyni powstała instalacja, która będzie grała hit Toto "Africa" w nieskończoność!

Jeśli wahaliście się czy odwiedzić Afrykę, mamy powód, który może Was przekonać.

Namibijski artysta Max Siedentopf zadbał, aby ten wielki przebój pozostał z nami na zawsze! Stworzył nietypową instalację na pustyni Namib, która będzie odtwarzała nieprzerwanie hit „Africa” z repertuaru Toto. Pomysłodawca zdradził BBC, że instalacja zarządzana jest bateriami solarnymi, aby wszystkie pokolenia mogły poznać twórczość zespołu Toto.

 

Instalacja składa się z siedmiu białych, prostokątnych postumentów, z których każdy ma własny odtwarzacz mp3.

Tak o swoim projekcie mówi Siedentopf:

Chciałem po prostu złożyć hołd temu pięknemu utworowi. Jego miejsce jest w Afryce i teraz każdy, kto odwiedzi tę piękną pustynię, zostanie przywitany w wyjątkowy sposób. Niektórzy Namibijczycy są zachwyceni, tym pomysłem innym się on w ogóle nie podoba. Myślę, że to największy komplement. 

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta "Toto IV.", z której pochodzi singiel "Africa", skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. 

W przyszłym roku zespół ponownie zagra dla polskich fanów. "Africa”, „Rosanna”, „Hold the line” i wiele innych niezapomnianych przebojów usłyszymy 25 czerwca 2019 roku w sopockiej Operze Leśnej.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęły na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Jak Wam się podoba ten pomysł? :) 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!