Elton John, Freddie Mercury i Rod Stewart planowali wspólnie założyć zespół "Nos, zęby i włosy"!

Na ten szalony pomysł wpadł Rod Stewart.

Ciekawostką podzielił się bliski przyjaciel Freddiego Mercury'ego filmowiec Rudi Dolezal. Zespół miał się nazywać „Nose, Teeth & Hair”, co w tłumaczeniu oznacza „Nos, Zęby i Włosy”.

Dolezal często bywał na kontrowersyjnych imprezach organizowanych przez Freddiego. W swojej książce, która ukaże się w czerwcu 2019 roku, zdradził, że Mercury był „znakomitą gospodynią domową”.

Regularnie bywałem na prywatnych przyjęciach, które organizował Freddie. Pewnego razu na kolacji gośćmi byli między innymi Rod Stewart i Elton John. Pamiętam, że tego wieczoru bardzo dużo plotkowali na temat innych artystów i samych siebie. To właśnie wtedy Rod wpadł na pomysł, aby założyć zespół „Nose, teeth & Hair”, ponieważ Rod miał wielki nos, Elton problemy z włosami, a Freddie wyróżniał się swoimi zębami.

Wcześniej w swojej autobiografii z 2012 roku Rod Stewart również wspomniał o tym intrygującym pomyśle.

Pewnego lata zespół Queen wynajął na dłużej dom w Los Angeles. Wraz z Eltonem spędzaliśmy tam długie wieczory, dyskutując z Freddiem, wspaniałym i zabawnym facetem, którego uwielbiałem! Omawialiśmy możliwość założenia wspólnie zespołu. Miał on się nazywać „Nose, Teeth & Hair”. Chcieliśmy w ten sposób złożyć hołd naszym niedoskonałościom.  Główny zamysł był taki, że występowalibyśmy w strojach w stylu „Beverley Sisters”. Nie wiadomo dlaczego ten projekt nigdy nie został zrealizowany. Uważam, że to ogromna strata dla świata muzyki.

To dopiero numer! Potraficie sobie wyobrazić te legendy muzyki w takim wydaniu?

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!