Zespół Kombi zagrał z orkiestrą "Słodkiego Miłego Życia" [WIDEO]

Redakcja
31.01.2019 12:58
KOMBI - Słodkiego miłego życia | NA ŻYWO Z ORKIESTRĄ

KOMBI - Słodkiego miłego życia | NA ŻYWO Z ORKIESTRĄ (Youtube (KOMBI - Słodkiego miłego życia | NA ŻYWO Z ORKIESTRĄ))

Posłuchajcie nowej wersji jednego z największych hitów Kombi.

Pod koniec sierpnia 2018 roku zespół Kombi zagrał w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie koncert z towarzyszeniem tamtejszej Orkiestry Symfonicznej. Pomysłodawcą wydarzenia był koncertmistrz i dyrygent orkiestry Paweł Maślanka, autor aranżacji orkiestrowych utworów Kombi. Koncert zatytułowany był "Jaki jest wolności smak" i odbył się w ramach świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Główną część jego programu stanowiły utwory nawiązujące do tematu wolności, wzbogacone wizualizacjami autorstwa gdańskiego artysty Filipa Ignatowicza. Ponadto zespół zagrał swoje największe hity i piosenki z ostatniego albumu. Koncert zarejestrowano na potrzeby archiwalne, ale z uwagi na wyjątkowość materiału zmiksowane zostały jego fragmenty i jako pierwszy z nich zaprezentowany został wielki hit Kombi, uważany za muzyczne logo zespołu - piosenka „Słodkiego miłego życia”.

Przypominamy, że grupa Kombi (przez jedno "i") powstała w 1976 roku, za inicjatywą Sławomira Łosowskiego. Do zespołu należeli wtedy także Waldemar Tkaczyk i Grzegorz Skawiński. Mimo dużego sukcesu, takich złotych przebojów jak "Słodkiego miłego życia" czy trasach koncertowych po USA, Tkaczyk i Skawiński postanowili odejść z grupy, co doprowadziło do zawieszenia działalności zespołu. Został on reaktywowany w 2015 roku.

Jak Wam się podoba nowa wersja? :)

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!