Jak obcokrajowcy oceniają piosenkę Tuli na Eurowizję 2019? [WIDEO]

Wybór polskiego reprezentanta wywołał lawinę komentarzy. Nie zabrakło również głosów za granicy.

Gdy zespół Tulia ogłosił, że podczas konkursu Eurowizji wykonają piosenkę "Pali się (Fire of Love)" w mediach zawrzało! Jedni chwalą ten wybór i doceniają ciekawe połączenie nowoczesnego brzmienia z folkiem, a inni twierdzą, że ta piosenka nie ma żadnych szans z innymi krajami. Głos w tej sprawie postanowili zabrać również Youtuberzy z całego świata.

W tym przypadku opinie też są podzielone, jednak większość komentujących docenia odwagę polskiego zespołu za wybór tak nietypowego utworu. Uważają, że dziewczyny mają niesamowity wokal, co może im bardzo pomóc. Ich zdaniem wyróżniają się również bardzo na tle konkurencji i to może być naszym kolejnym plusem.

 
 

"Pali się (Fire of Love)" - to trzecia z autorskich kompozycji, która znalazła się na debiutanckim albumie zespołu Tulia. Jest to jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych numerów na płycie. Niektórzy słyszą w nim rockowe brzmienia inspirowane twórczością Led Zeppelin, czy dźwięki znane z płyt The White Stripes. Pomysł na teledysk inspirowany był nominowanym do Oscara filmem Pawła Pawikowskiego - „Zimna wojna”. 

 

Początki zespołu Tulia sięgają 2017 roku. Zespół ma na koncie platynę za swój debiutancki album „Tulia”, na którym znalazły się folkowe covery największych hitów Dawida Podsiadło, Kayah, O.N.A, a nawet Metalliki. Ogromną popularność dziewczęta zyskały dzięki coverowi utworu Depeche Mode ”Enjoy the Silence”.„Tulia” oprócz folkowych wersji hitów zawiera także własne utwory zespołu. Album zadebiutował na 7. miejscu listy najlepiej sprzedających się w Polsce płyt.

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 14 maja wtedy też zostanie zaprezentowana polska piosenka, a drugi 16 maja. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce 18 maja 2019 roku.

Myślicie, że to dobry wybór na Eurowizję?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!