Natalia Kukulska składa hołd mamie, Annie Jantar piosenką "Witaj mi" [POSŁUCHAJ]

Utwór pochodzi z debiutanckiego albumu Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście".

Jak zdradziła artystka nowa wersja piosenki "Witaj mi" powstała na płytę jubileuszową autora tekstów Andrzeja Kuryły pt. ”Z biegiem lat...”:

Jest to piękna kompozycja mojego Taty - Jarosława Kukulskiego, którą nagrała moja mama na swoją debiutancką płytę "Tyle słońca w całym mieście" w 1974 roku. Dziś, wraz z pierwszym dniem wiosny, pragniemy ją zaprezentować, przypominając o Annie Jantar, tydzień po 39 rocznicy jej śmierci. 14 marca 1980 roku tragiczna katastrofa lotnicza przerwała życie i rozwijającą się karierę mojej wspaniałej mamy. Do teraz trudno się z tym pogodzić. Nie sposób się z nią pożegnać i zapomnieć o niej, jej twórczości i cieple, które po sobie pozostawiła. Dostaję mnóstwo tego dowodów od jej fanów. Na szczęście cały czas możemy do niej wracać we wspomnieniach, słuchając jej głosu i piosenek. Kojarzy się ze słońcem. Dlatego przypomnienie piosenki “Witaj mi” doskonale wpisuje się w ten moment. Autorem nowego opracowania jest Archie Shevsky, który nie bał się nowoczesnych rozwiązań brzmieniowych i produkcyjnych ale zachował intymny i liryczny charakter kompozycji.

Piosenki "Witaj mi" w wykonaniu Natalii Kukulskiej możecie posłuchać poniżej:

Przypomnijmy, że niedawno, bo 14 marca 2019 minęło 39 lat od tragicznej śmierci Anny Jantar, która zginęła w katastrofie lotniczej. Natalia Kukulska przyznała, że dopiero w tym roku po raz pierwszy odwiedziła miejsce tego strasznego wypadku.

26 maja 2019 roku w warszawskiej hali COS Torwar odbędzie się koncert „Życia mała garść” dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu - wspaniałym Artystom, o których pamięć trwa do dziś.

Koncert o tytule „Życia mała garść” miał już swoją premierę w 2012 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pretekstem do ponownego zaprezentowania tego koncertu w 2019 roku jest 75. rocznica urodzin Jarosława Kukulskiego oraz przypadająca rok później 70. rocznica urodzin i 40. rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar. Wydarzenie ma charakter niezwykle emocjonalny, bo opiekę artystyczną sprawuje nad nim córka muzycznej pary, Natalia Kukulska.

Narrację koncertu stanowią wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi Artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Zaś piosenki, które łączą całe pokolenia Polaków, zaaranżowane przez Adama Sztabę i orkiestrę symfoniczną, zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich wokalistów. Wystąpią Kayah, Katarzyna Groniec, Daria Zawiałow, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Marek Piekarczyk i Igor Herbut, którym zaakompaniuje Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!