Brian May zdradził, jakie hobby miał Freddie Mercury!

Okazuje się, że legendarny wokalista zespołu Queen miał pasję, o której mało kto wcześniej wiedział.

Podczas wywiadu dla programu „British One Show” Brian May gitarzysta zespołu Queen, zdradził, że Freddie uwielbiał fotografować. Traktował swoje hobby bardzo poważnie.

Był świetnym fotografem. Uwielbiał polaroidy. Freddie robił mnóstwo zdjęć wszystkim swoim przyjaciołom. Wkładał w to wiele serca, zresztą jak we wszystko na czym mu bardzo zależało. On po prostu taki był!

Oprócz fotografii Freddie uwielbiał również grać w scrabble! Wykorzystywał do tego każdą wolną chwilę podczas trasy koncertowej. Wciągnął w tę pasję swoich kolegów z zespołu, na których zawsze mógł liczyć. Na nagraniu, które możecie zobaczyć poniżej, widać, jaką mu to sprawiało ogromną radość.

 

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!