Uczestniczka "Idola" oczarowała jurorów hitem z "Pocahontas" [WIDEO]

Tematem przewodnim ostatniego odcinka były bajki Disneya.

Program „American Idol' zadebiutował w 2002 roku. Talent show wypromował takie gwiazdy jak Adam Lambert, Kelly Clarkson czy Jennifer Hudson. Jest to niewątpliwie jeden z największych hitów w historii amerykańskiej telewizji. W ostatnim odcinku programu tematem przewodnim były piosenki z bajek Disneya. Jedna z uczestniczek Alyssa Raghu oczarowała jurorów i widzów piosenką "Colors of The Wind" z "Pocahontas". Zobaczcie, jak sobie poradziła.

 

W jury talent show „American Idol” zasiadają Lionel Richie, Katy Perry i Luke Bryan. Zwycięzca programu otrzyma możliwość podpisania kontraktu z wielką wytwórnią muzyczną na sześć albumów. 

Film "Pocahontas" w reżyserii Erica Goldberga i Mike'a Gabriela był kasowym sukcesem. Zarobił łącznie blisko 500 milionów dolarów. Mało tego, został również nagrodzony dwoma Oscarami, Grammy, Złotym Globem i czterema statuetkami Annie.

W oryginale utwór „Colors of the Wind” wykonywała Vanessa Williams, a w filmie „Pocahontas” śpiewała go Judy Kuhn. W polskiej wersji zaśpiewała ją Edyta Górniak. Przypomnijmy, że disnejowska produkcja miała premierę w 1995 roku, gdy piosenkarka była u szczytu sławy. Rok wcześniej z piosenką „To nie ja” zajęła najwyższe do tej pory, drugie miejsce w konkursie Eurowizji.

Jak oceniacie jej wykonanie? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!