Eurowizja 2019: Zobacz pierwsze nagrania z prób zespołu Tulia [WIDEO]

Pierwszy półfinał odbędzie się 14 maja 2019 roku.

Wielkimi krokami zbliża się Konkurs Eurowizji, podczas którego Polskę będzie reprezentował zespół Tulia z piosenką "Pali się (Fire of Love)". W serwisie Youtube pojawiło się pierwsze oficjalne nagranie z przygotowań do tego ważnego występu. Możecie je zobaczyć poniżej.

 

Internauci są zachwyceni pomysłowością polskich reprezentantek. W komentarzach czytamy:

Co za wspaniały i tajemniczy występ! Moim zdaniem Tulia będzie czarnym koniem podczas tego konkursu. .
Teraz mają większe szanse na awans do finału. Świetne wokale!
Bardzo ładna sceneria, piękne kostiumy, pomysłowa wisząca platforma i te wspaniałe korony.
Piękna próba:) oby tak dalej!

"Pali się (Fire of Love)" - to trzecia z autorskich kompozycji zawartych na debiutanckim albumie zespołu Tulia. Jest to jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych numerów na płycie. Niektórzy słyszą w nim rockowe brzmienia inspirowane twórczością Led Zeppelin, czy dźwięki znane z płyt The White Stripes. Pomysł na teledysk inspirowany był nominowanym do Oscara filmem Pawła Pawikowskiego - „Zimna wojna”.

Początki zespołu Tulia sięgają 2017 roku. Zespół ma na koncie platynę za swój debiutancki album „Tulia”, na którym znalazły się folkowe covery największych hitów Dawida Podsiadło, Kayah, O.N.A, a nawet Metalliki. Ogromną popularność dziewczęta zyskały dzięki coverowi utworu Depeche Mode ”Enjoy the Silence”.„Tulia” oprócz folkowych wersji hitów zawiera także własne utwory zespołu. Album zadebiutował na 7. miejscu listy najlepiej sprzedających się w Polsce płyt.

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 14 maja 2019 roku, wtedy też zostanie zaprezentowana polska piosenka, a drugi 16 maja. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce 18 maja 2019 roku.

Jak oceniacie szanse zespołu Tulia w Konkursie Eurowizji? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!