Eurowizja 2019: Reprezentantka Armenii wykonała przebój Czesława Niemena! [WIDEO]

Wokalistka postanowiła spróbować swoich sił również w programie "The Voice".

Wielkimi krokami zbliża się Konkurs Piosenki Eurowizji, podczas którego Polskę będzie reprezentował zespół Tulia z piosenką "Pali się (Fire of Love)". Jedną z naszych konkurentek jest Srbuk wokalistka, która wystąpi w barwach Armenii. W 2018 roku była jedną z uczestniczek ukraińskiej edycji talent show „The Voice”, gdzie zajęła 4. miejsce.

W jednym z odcinków wykonała bardzo trudny utwór z repertuaru Czesława NiemenaDziwny jest ten świat”. Pomimo że nie znała języka polskiego, poradziła z nim sobie znakomicie. Zresztą sami oceńcie.

 

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 14 maja 2019 roku, wtedy też zostanie zaprezentowana polska piosenka, a drugi 16 maja. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce 18 maja 2019 roku.

Utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena został wydany w 1967 roku i pochodzi z jego debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Pierwszy polski protest song. Utwór był inspirowany takimi przebojami jak „When a Man Love a Woman” Percy'ego Sledge'a czy „It's a Man's Man's World” Jamesa Browna. Niemen odebrał główną nagrodę za ten singiel podczas V Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1967 roku.

Jak oceniacie jej wykonanie? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!