Eurowizja 2019: Co przygotowali nasi konkurenci? [WIDEO]

Zobaczcie nagranie z pierwszych prób do wtorkowego półfinału.

Wielkimi krokami zbliża się Konkurs Piosenki Eurowizji, podczas którego Polskę będzie reprezentował zespół Tulia z piosenką "Pali się (Fire of Love)". O tym, czy uda nam się zakwalifikować do wielkiego finału przekonamy się już niebawem. Tymczasem w Izraelu trwają próby do pierwszego półfinału. W serwisie Youtube pojawiło się nagranie ze skrótami wszystkich występów naszych konkurentów. Zobaczcie i oceńcie, kto ma największe szanse na awans. 

 

"Pali się (Fire of Love)" - to trzecia z autorskich kompozycji zawartych na debiutanckim albumie zespołu Tulia. Jest to jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych numerów na płycie. Niektórzy słyszą w nim rockowe brzmienia inspirowane twórczością Led Zeppelin, czy dźwięki znane z płyt The White Stripes. Pomysł na teledysk inspirowany był nominowanym do Oscara filmem Pawła Pawikowskiego - „Zimna wojna”.

Przypominamy, że gwiazdą wieczoru podczas wielkiego finału będzie Madonna! Gwiazda zaśpiewa dwie piosenki, w tym nowy singiel, który zwiastuje czternasty album w jej karierze.

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 14 maja 2019 roku, wtedy też zostanie zaprezentowana polska piosenka, a drugi 16 maja. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce w sobotę 18 maja 2019 roku.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!