Adam Lambert powrócił do "Idola" i zaśpiewał "Bohemian Rhapsody" [WIDEO]

To właśnie ten program otworzył Adamowi drzwi do wielkiej kariery. Pomimo że nie wygrał zwrócił uwagę muzyków Queen i dołączył do legendarnego zespołu.

Artysta kilka dni temu zapowiedział nową erę w swojej karierze. Po blisko 10 latach koncertowania z zespołem Queen postanowił powrócić z solowym materiałem. Pierwszą zapowiedzią nowej płyty jest utwór „New Eyes”. Adam wystąpił ostatnio w programie Idol, gdzie zaśpiewał przebój „Bohemian Rhapsody” w duecie z uczestnikiem Dimitrusem Grahamem. Ich wykonanie możecie zobaczyć poniżej.

 

Warto przypomnieć, że kariera Adama Lamberta nabrała znacznie tempa po tym, jak wziął udział w programie „Idol” w 2009 roku. Nie udało mu się wówczas zdobyć głównej nagrody, jednak jego wykonanie piosenki „We Are The Champions” z repertuaru zespołu Queen zwróciło uwagę Briana Maya i Rogera Taylora. Otrzymał od nich propozycję dołączenia do projektu Queen+. Od tamtej pory nieprzerwanie z nimi koncertuje. Publiczność przyjęła go z wielkim entuzjazmem.

Tak w wywiadzie dla portalu "Yahoo" Brian May wspomina początki ich współpracy.

Chemia między nami była natychmiastowa. To tak jakbyśmy już byli razem w zespole. Było to bardzo dziwne uczucie. Adam przez jakiś czas nie mógł do nas oficjalnie dołączyć, ponieważ miał podpisany kontrakt z wytwórnią i musiał się z niego wywiązać. Zaprosiliśmy go, aby wystąpił z nami podczas gali MTV Europe Awards w 2011 roku. Od tamtego momentu wiedziałem, że to się uda. Adam był brakującym elementem układanki.

Zdradził również, jak Freddie mógłby zareagować na Adama:

Freddie by go zarówno kochał, jak i nienawidził. Oczywiście w pozytywnym sensie. Ponieważ Adam ma prawdziwy dar od Boga. Ma głos jeden na miliard. Nikt z kim wcześniej współpracowałem, nie miał takiej wysokiej skali. Ważna jest również pasja i chęć rozwijania swoich umiejętności. Adam to ma! To samo widziałem we Freddiem, gdy zaczynaliśmy naszą przygodę z muzyką.

Ostatni solowy album Adama Lamberta "The Original High" ukazał się w 2015 roku.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!