Eric Clapton w przeboju Prince'a "Purple Rain" [WIDEO]

Muzyk zaskoczył swoich fanów podczas jednego z ostatnich koncertów w Londynie. Zobaczcie, co dla nich przygotował.

Eric Clapton jest aktualnie w trakcie światowej trasy koncertowej. Niestety nie zobaczymy go tym razem w Polsce. Najbliższe koncerty odbędą się w Berlinie, Wiedniu i Monachium. Podczas występów muzyk wykonuje swoje największe przeboje, które wszyscy znają i kochają w tym „Tears In Heaven” czy „Laylę”. Udało mu się również wpleść do setlisty kilka ciekawych coverów. Jeden z nich wykonał podczas londyńskiego koncertu.

Posłuchajcie hitu „Purple Rain” Prince'a w wykonaniu Erica Claptona:

 

Spadkobiercy zmarłego w 2016 Prince'a we współpracy z Warner Bros. Records i TIDALem przygotowali "Originals", album zawierający 15 utworów, z czego 14 nigdy nie było wcześniej wydanych. Nagrania są dowodem na zakulisową rolę, jaką Prince odgrywał w karierach innych artystów. Utwory zostały wybrane wspólnie przez Troya Cartera w imieniu spadkobierców i JAYA-Z.

Od 7 czerwca 2019 roku "Originals" będzie dostępny wyłącznie na TIDALu przez 14 dni. W duchu dzielenia się muzyką Prince’a z fanami tak, jak on sobie tego życzył, album będzie dostępny do odtwarzania w wysokiej jakości poprzez subskrypcję HiFi TIDALa. Członkowie będą mogli usłyszeć nagrania dokładnie tak, jak zamierzał artysta.

Dwa tygodnie później, 21 czerwca, dostępna będzie wersja CD oraz streaming/download na pozostałych platformach z muzyką cyfrową, a 19 lipca ukażą się edycja na podwójnym 180-gramowym winylu oraz wydanie deluxe CD/2LP.

Album "Originals" jest niczym podniesienie kurtyny i pokazanie, co tak naprawdę kryje się za doskonale znanymi niektórymi popowymi przebojami. Na albumie znajdziemy także wersje Prince'a do Vanity 6 i "Make-Up", Jill Jones z "Baby, You're a Trip", Kenny'ego Rogersa i "You're My Love" oraz rzecz jasna oryginalną wersję megahitu "Nothing Compares 2 U" Sinead O'Connor.

Eric Clapton jest jedną z najwybitniejszych postaci w historii muzyki rockowej. W latach 60. współtworzył niezwykle wpływowy, rockowy zespół Cream, był również członkiem grup The Yardbirds, Blind Faith i Derek And The Dominos. Z ostatnią z wymienionych formacji nagrał przebój "Layla" - jeden z ponadczasowych hymnów rocka. 

Chcielibyście zobaczyć Erica Claptona w Polsce? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!