Uczestnik "The Voice" porwał jurorów do tańca hitem "Footloose"

Pod koniec maja 2019 roku w Australii wystartowała 9. edycja talent show "The Voice". Komu udało się do tej pory skraść serca jurorów?

W australijskiej edycji programu „The Voice” podczas ostatniego odcinka przesłuchań w ciemno jednym z uczestników, który postanowił spróbować swoich sił, był Nathan Foley. Wybrał piosenkę „Footloose” z repertuaru Kenny’ego Logginsa. Poradził sobie z nim rewelacyjnie. Swoje fotele odwróciło dwóch jurorów, w tym Boy George.

Zobaczcie jego występ:

 

Nathan Foley zaczął profesjonalnie śwpiewac już w wieku 10 lat. Ywstepował wówczas głównie w klubach jazzowych i bluesowych w Australii. W 1998 roku dołączył do popularnej grupy musicalowej Hi-5, z którą wydał łącznie 11 albumów. W 2008 roku ich drogi się rozeszły, a Nathan postawił na solową karierę.

Utwór „Footloose” został wydany 28 stycznia 1984 roku. Jego autorami są Kenny Loggins i Dean Pitchford. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Footloose" z 1984 roku oraz musicalu o tym samym tytule z 1988 roku.

Utwór dotarł do pierwszego miejsca notowania Billboard Hot 100, zajął też czwarte miejsce na liście przebojów 1984 roku. Singiel uplasował się też na pierwszy miejscu list przebojów w Australii i Nowej Zelandii. W 1985 roku był nominowany do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii „Najlepsza piosenka oryginalna".

Przypomnijmy sobie ten przebój w oryginale:

 

Jak oceniacie wykonanie Nathana? :) 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!