"Zacznij od Bacha": 350 chórzystów złożyło hołd Zbigniewowi Wodeckiemu [WIDEO]

Za nami druga już edycja Wodecki Twist Festiwal, który odbywał się w dniach 7-9 czerwca 2019 w Krakowie. Podczas trzech festiwalowych dni na scenie wystąpiły największe gwiazdy polskiej estrady.

Festiwal rozpoczął się o godz. 10:00 na Rynku Głównym w Krakowie. Chcąc uczcić zmarłego w 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego.16 chórów, czyli łącznie 350 chórzystów z całej Polski zaśpiewało wspólnie utwór "Zacznij od Bacha" w nowej wersji. Stworzył ją wybitny polski kompozytor Włodzimierz Korcz. Do chórów dołączył się także hejnalista z Wieży Mariackiej.

Zobaczcie ich wyjątkowe wykonanie:

 

Po ubiegłorocznej, niezwykle udanej pierwszej edycji festiwalu Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasto Kraków postanowili zorganizować drugą odsłonę tego wydarzenia. Podczas trzech dni festiwalu na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Chris Botti, Dawid Podsiadło, Kayah, Matt Dusk, Anna Maria Jopek, Brodka, Urszula Dudziak czy Aga Zaryan.

Festiwal to nie tylko hołd dla wspaniałego artysty, ale też próba zatrzymania uśmiechu i pogody ducha bardzo kochanego człowieka. Zatrzymania czasu w najznakomitszym momencie - radości grania i słuchania muzyki.

– mówi dyrektor artystyczna wydarzenia Katarzyna Wodecka-Stubbs i dodaje, że ważna była w tym roku  różnorodność muzyczna i pokoleniowa. „Płyniemy przez big bit, standardy, jazz, szalone lata 70-te”.

Zbigniew Wodecki to zdecydowanie najbardziej ekumeniczna postać w polskiej muzyce mniej lub bardziej popularnej przełomu wieków. Niezrównana maestria, lekkość i humor pozwalały mu łączyć ogromną rozpiętość stylów i gatunków z twistem innym niedostępnym. To dla mnie zaszczyt uczestniczyć w próbie pokazania kolejnych z jego niezliczonych muzycznych wcieleń.

- – podkreśla dyrektor muzyczny wydarzenia Piotr Metz.

Podczas finału festiwalu 9 czerwca, miała miejsce koncertowa premiera płyty „Wodecki Jazz” w wykonaniu kwintetu Piotra Barona. Jazz był wielką miłością Zbigniewa Wodeckiego. Wracał do niego nie tylko zawodowo, ale i prywatnie.

Do której piosenki Zbigniewa Wodeckiego wracacie najczęściej? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!