Dawid Podsiadło w wielkim hicie Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam gdzie byłem"

Dawid był jedną z gwiazd drugiej edycji Wodecki Twist Festiwal. Tego wieczoru zaśpiewał jedną z najpiękniejszych piosenek z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Widzowie i internauci nie kryli wzruszenia.

Po ubiegłorocznej niezwykle udanej pierwszej edycji festiwalu Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasto Kraków postanowili zorganizować drugą odsłonę tego wydarzenia. Podczas trzech dni festiwalu na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Chris Botti, Dawid Podsiadło, Kayah, Matt Dusk, Anna Maria Jopek, Brodka, Urszula Dudziak czy Aga Zaryan.

Ten wyjątkowy weekend przyniósł widzom wiele wzruszeń. Jednym z najbardziej komentowanych momentów jest występ Dawida Podsiadło. Wokalista wykonał utwór „Lubię wracać tam gdzie byłem”. Internauci są pod ogromnym wrażeniem jego występu. Niektórzy nawet twierdzą, że w niektórych momentach barwą głosu przypomniał wielkiego mistrza! Sami posłuchajcie i oceńcie!

 

W komentarzach pod filmikiem możemy przeczytać:

Szkoda, że pan Wodecki nie doczekał, abyście mogli to razem zaśpiewać. Byłoby niebiańsko, chociaż i tak jest pięknie.
Ciarki i skupienie. Genialnie Dawid,  jak dla mnie ta piosenka dostała nowe tchnienie... nie mogę przestać słuchać, bo lubię wracać tam gdzie byłam już...
Pan Zbigniew z pewnością jest dumny.  Szkoda, że nie mogą zaśpiewać tego razem, coś pięknego.
Przepiękne, wzruszające wykonanie.. Miałam ciarki w ciągu całego utworu... Dawid Podsiadło to artysta wybitny.
 

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku w wieku 67 lat. Był to artysta wszechstronnie uzdolniony. Sam nazwał się "śpiewającym muzykiem". Bo Zbigniew Wodecki to nie tylko wokalista, ale także multiinstrumentalista - "jego" instrumenty to skrzypce, trąbka i fortepian. A "Chałupy Welcome to", "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Opowiadaj mi tak" to tylko kilka z jego hitów, które weszły już do historii polskiej piosenki. Pokochaliśmy go za niezwykłe poczucie humoru, dystans do siebie, wielkie serce i oczywiście za wspaniałą muzykę. 

Jak oceniacie wykonanie Dawida?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!