Elton John i Taron Egerton w klipe do singla "(I'm Gonna) Love Me Again"

Marcin Michałowski
14.06.2019 08:30
Rocketman - Elton John i Taron Egerton

Rocketman - Elton John i Taron Egerton (Rich Fury/Getty AFP/East News)

Utwór promuje film "Rocketman", w którym w główną rolę wcielił się Taron Egerton.

Film biograficzny o Eltonie Johnie trafił do kin 7 czerwca 2019 roku. Tylko od dnia premiery obraz zarobił na całym świecie ponad 100 milionów dolarów. Zapewniło mu to dziewiąte miejsce na liście najpopularniejszych muzycznych biografii.

Do sieci trafił oficjalny teledysk do utworu "(I'm Gonna) Love Me Again", który nagrali wspólnie Elton John i odtwórca jego postaci w "Rocketmanie" Taron Egerton. Klip możecie zobaczyć poniżej.

 

Za reżyserię filmu „Rocketman” odpowiedzialny jest Dexter Fletcher, a główną rolę, czyli młodego Eltona Johna zagrał brytyjski aktor Taron Egerton. Przedstawione zostały w nim losy muzyka od czasów jego nauki w Royal Academy, przez problemy z uzależnieniami, aż do momentu, gdy stał się wielką gwiazdą. Dla twórców filmu bardzo ważne było pokazanie współpracy muzyka z autorem tekstów Berniem Taupinem.

Tuż po premierze Elton John w rozmowie z „Paramount Pictures” zdradził, czy jest zadowolony z efektu końcowego:

Jeśli mam być szczery, to film mnie powalił. Byłem bardzo poruszony. Film wzruszył mnie do łez. Jestem z niego bardzo dumny. Wiedziałem, że Taron potrafi śpiewać. Szczęka mi opadła, jak go po raz pierwszy usłyszałem na żywo. Ten chłopak ma prawdziwy talent!

Co ciekawe początkowo twórcy filmu brali pod uwagę tylko aktora Toma Hardy'ego, jednak Taron przekonał ich do zmiany zdania swoimi umiejętnościami wokalnymi. Producenci nie mogli wyjść z podziwu, gdy go usłyszeli po raz pierwszy w repertuarze legendy muzyki. Młody aktor otrzymał również poparcie od samego Eltona Johna.

Taron Egerton pomimo młodego wieku zagrał już wielu kultowych filmach. Mogliście go zobaczyć między innymi w takich produkcjach jak „Kingsman: Tajne służby”, „Eddie zwany Orłem” czy „Robin Hood: Początek”.

A Wy widzieliście już "Rocketmana"? 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!